Wiadomości
O podpisaniu umowy na wykonanie remontu części al. Hallera poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Aneta Niezgoda (fot. Krzysztof Mystkowsk /KFP)

środa,

12 lutego 2020

07:59

Nowa nawierzchnia, przebudowane zatoki postojowe i chodniki. W czerwcu zakończy się remont fragmentu al. Hallera

W czerwcu zakończy się modernizacja dwóch części al. Hallera w Gdańska o długości ok. 900 metrów. Ulica przebiega na trasie łączącej nadmorską dzielnicę Brzeźno z Wrzeszczem i centrum miasta. Koszt inwestycji wyniesie ok. 2,9 mln zł.

O podpisaniu umowy na wykonanie remontu części al. Hallera poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Aneta Niezgoda. - Wykonawcą zadania jest firma MTM S.A., która obecnie kontraktuje materiały niezbędne do przeprowadzenia prac. Rozpoczęcie robót planowane jest w marcu. Do tego czasu zostaną uzgodnione zmiany w organizacji ruchu - dodała Niezgoda.

DWA ODCINKI

Remont al. Hallera obejmie dwa odcinki. Pierwszy dotyczyć będzie jezdni w kierunku Brzeźna, od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja). Drugi odcinek to fragment od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna).

W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi, przebudowane będą zatoki postojowe i chodniki. Wyregulowane zostanie także uzbrojenie terenu. Łącznie al. Hallera zostanie zmodernizowana na długości ok. 900 metrów.

CZTERY ULICE

Inwestycja będzie zrealizowana w ramach programu "Modernizacja dróg na terenie Gdańska", który w 2019 roku objął cztery ulice na łączną kwotę ok. 9 mln. zł. Przebudowane zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz część ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinoskiej.

W 2020 r. przewidziano m.in. modernizację fragmentu ul. Chłopskiej i al. Grunwaldzkiej. Oba zadania są w fazie postępowania przetargowego.

 

PAP/mk