Wiadomości
Na Pomorzu przewidywane są silne wiatry w powiecie słupskim, lęborskim, wejherowskim i puckim (Fot. Wikipedia/paciana)

wtorek,

11 lutego 2020

14:07

Silny wiatr na Pomorzu. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Na Pomorzu przewidywane są silne wiatry w powiecie słupskim, lęborskim, wejherowskim i puckim.
Ostrzeżenie obowiązuje do 22:00 we wtorek.
 
We wtorek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem, w rejonie nadmorskim deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 do 5 stopni Celsjusza. Wiatr zawieje porywisty, wzmagający się do dość silnie, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem porywy do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni.
 
PRZELOTNE OPADY ŚNIEGU I ŚNIEGU Z DESZCZEM
 
W nocy zachmurzenie także będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Przelotnie spadnie śnieg z deszczem, miejscami śnieg. Temperatura minimalna wyniesie od 0 do 1 stopnia Celsjusza, nad morzem około 2 stopnie. Wiatr dość silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem w porywach do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni.
 
SILNY WIATR TAKŻE W ŚRODĘ
 
Duże zachmurzenie również w środę. Przewiduje się przelotne opady œśniegu z deszczem i śniegu Temperatura maksymalna wyniesie od 2 do 4 stopni. Wiatr zawieje dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 75 km/h, nad morzem porywy do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

an/pOr