Wiadomości
Śmigłowiec LPR zabrał do szpitala jednego z uczestników bójki (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

09 lutego 2020

15:44

Dwaj zawodnicy i kibic pobili się podczas meczu. Interweniowała policja i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Dwie osoby zostały ranne po bójce podczas... rozgrywek halowej piłki nożnej w Wielkim Klinczu koło Kościerzyny. Jeden z pobitych stracił przytomność. Policja zatrzymała jedną osobę i ustala okoliczności zajścia.

W hali sportowej odbywał się mecz III Ligi Powiatowej, Halowej Piłki nożnej. Nagle między zawodnikami przeciwnych drużyn doszło do sprzeczki. 20-latek uderzył pięścią w twarz 19-latka. Wówczas brat zaatakowanego, który obserwował mecz z trybun, wbiegł na boisko i zaatakował agresora. Ten stracił przytomność i upadł. Wezwany na miejsce śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala w Gdańsku. Na razie nie wiadomo, w jakim stanie jest ranny. 19-latek z ranami twarzy trafił do szpitala w Kościerzynie. Policja zatrzymała 25-letniego kibica. Jest przesłuchiwany, a śledczy ustalają okoliczności bójki - powiedział nam Piotr Kwidziński z policji w Kościerzynie.

84604998 179384130063348 5675961068787073024 n

Fot. Mariola Ledwan


KILKUNASTOLETNIE ROZGRYWKI PRZESTANĄ ISTNIEĆ?


Powiatowa liga piłki nożnej halowej to rozgrywki, które odbywają się od kilkunastu lat. Rywalizują w nich amatorskie drużyny piłkarskie, reprezentujące między innymi zakłady pracy.

Organizator powiedział nam, że do odwołania wszystkie rozgrywki są wstrzymane. Pod znakiem zapytania stoi funkcjonowanie imprezy w kolejnych latach.

Grzegorz Armatowski/tkob