Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

czwartek,

06 lutego 2020

18:04

O fuzjach PKN Orlen z Lotosem i Energą, zmianach w śródmieściu Gdyni i bezpieczeństwie cyfrowym firm [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

O godzinie 8:30 zapraszamy na audycję Gość Dnia Radia Gdańsk. Z Danielem Obajtkiem, prezesem zarządu i dyrektorem generalnym PKN Orlen, porozmawia Piotr Kubiak. Tematem będą plany inwestycyjne spółki i zamiary fuzji tego koncernu z Lotosem i Energą.

Po godzinie 9 porozmawiamy o zmianach w Śródmieściu Gdyni, które zapowiedziało miasto. Według projektu "KLIMATyczne centrum", Śródmieście ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne mieszkańcom. Zmieni się między innymi Skwer Kościuszki i organizacja ruchu na ul. Świętojańskiej. Te propozycje ocenią radni Andrzej Bień z Samorządności Wojciecha Szczurka i Marek Dudziński z Prawa i Sprawiedliwości w audycji Samorządowy Piątek, którą poprowadzi Joanna Stankiewicz.
O godz. 9:30 w audycji Ludzie i Pieniądze dowiemy się, jak zadbać o bezpieczeństwo cyfrowe firmy. Razem z Przemysławem Sztanderą, prezesem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Arturem Kiełbasińskim powrócimy do tematu rażąco wysokich opłat bankowych ustalanych dowolnie przez banki. Porozmawiamy też o hipermarketach, które nie widzą potencjału do rozwoju. Rozmowę poprowadzi Iwona Wysocka.
W Studiu Polityka, jak co tydzień, zapraszamy na przegląd wydarzeń minionego tygodnia po godzinie 11. Gośćmi Piotra Kubiaka i Jarosława Popka będą Marek Formela z "Gazety Gdańskiej" i portalu wybrzeze24.pl oraz Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" i portalu wpolityce.pl. Wśród tematów pojawią się nadchodzące wybory prezydenckie, Szymon Hołownia ze swoją pierwszą wpadką w spocie, reforma sądownictwa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę i wciąż gorąca sprawa terenów Gedanii. 
Następnie zachęcamy do wysłuchania programu Gotuj się na weekend o godz. 13:20. Gościem Eweliny Potockiej będzie Joanna Krupicka z bistro Avocado. Przejrzymy propozycje dla tych, którzy nie jedzą mięsa i podzielimy się pomysłami dla tych, którzy chcą ograniczyć jego spożywanie. Wybór jest coraz większy. Jak się okazuje, wiele alternatyw odkrytych zostało przez przypadek. Tak było np. w przypadku bezy, którą robi się z wody po cieciorce. Oprócz tego dowiemy się także, jak zrobić smaczny wegański smalec.
Popołudniowym Gościem Dnia Radia Gdańsk o godz. 17:10 będzie psychoterapeutka i koordynatorka Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa w Polsce - Anna Bialik. W rozmowie z Alicją Samolewicz-Jeglicką opowiada o organizowanym już od sześciu lat Tygodniu Małżeństwa. Odpowie także na pytania: jak dbać o małżeństwo i jakie wydarzenia dobędą się w ramach zbliżających się wydarzeń?_