Wiadomości
fot. Sylwia Mierzewska/UCK

piątek,

07 lutego 2020

16:00

Dokucza ci wątroba? Przyjdź do UCK na spotkanie z lekarzami GUMed

Czy rzeczywiście i jak szybko regeneruje się wątroba? Czy pomagają w tym zioła? Jak styl życia może wpłynąć na jej stan? Co oznacza stłuszczenie tego organu i jaki wpływ mają na wątrobę alkohol i leki?
O chorobach i przeszczepianiu wątroby w poniedziałek 10 lutego o godz. 14:00 mówić będą hepatolog dr Anna Drobińska z Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych i chirurg transplantolog dr Piotr Remiszewski z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Osoby, które przyjdą na spotkanie do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku przy ul. Smoluchowskiego 17, będą mogły zadać własne pytania i skonsultować wyniki badań.

Czekamy na Państwa przy restauracji "Witaminka" na I piętrze w budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI). Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Gdańsk Joanna Matuszewska.

Od kilku lat w ramach akcji "Bądź zdrów bez kolejki", słuchacze i pacjenci mogą na żywo spotkać się ze specjalistami różnych dziedzin i rozmawiać o zdrowiu. Akcję wspólnie organizują Radio Gdańsk, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne i Gdański Uniwersytet Medyczny.