Wiadomości
(Fot. Policja pomorska)

wtorek,

28 stycznia 2020

08:45

Nieoficjalnie: Znamy termin kolejnego badania psychiatrycznego Stefana W. Mają powstać dwie opinie

Podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska zostanie we wtorek zbadany przez psychiatrów - dowiedział się nieoficjalnie nasz reporter. Wszystko po to, aby ustalić stan jego zdrowia psychicznego, ale przede wszystkim to, czy w chwili ataku na Pawła Adamowicza Stefan W. był poczytalny. Opinia będzie kluczowa - od niej zależą dalsze losy śledztwa.

Nieoficjalnie wiadomo, że badanie będzie odbywało w gdańskim areszcie śledczym, w którym przebywa podejrzany. Stefana W., zbada zespół biegłych, który składa się z co najmniej dwóch psychiatrów i psychologa.

Po jednorazowym badaniu specjaliści będą musieli sporządzić opinię na temat stanu zdrowia psychicznego podejrzanego i tego, czy atakując nożem prezydenta Gdańska był świadomy i zdolny do rozpoznania znaczenia swojego czynu.

DWIE OPINIE

Nieoficjalnie wiadomo też, że mają powstać dwie opinie na temat podejrzanego. Druga, psychologiczna, ma ustalić jego motywację. Jeśli biegli po jednorazowym badaniu nie będą w stanie sporządzić opinii, będą mogli wnioskować o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej Stefana W. Może ona potrwać nawet cztery tygodnie.

Wcześniej opinię na temat poczytalności podejrzanego sporządził już inny zespół biegłych. Prokuratura stwierdziła jednak, że jest ona niejasna i wymaga uzupełnienia.

 

Grzegorz Armatowski