Wiadomości
Prace związane z przygotowaniem terenowego oddziału Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego już ruszyły (Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa)

piątek,

24 stycznia 2020

17:39

Kursanci zwykle jeżdżą do Piły, Bydgoszczy lub Gdańska. Teraz prawo jazdy będą mogli zdać też w Chojnicach

Jeszcze w tym roku w Chojnicach będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy. Decyzję taką przedstawił
w piątek dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego Roman Nowak. Na razie przyszli kierowcy będą egzaminowani na kategorie B oraz AM. Docelowo w Chojnicach będzie można także zdawać egzamin na kategorię A.

Oddział terenowy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego powstanie na terenie byłej giełdy samochodowej przy ulicy Gdańskiej. Pracować tam będzie trzech egzaminatorów. Dziennie ośrodek będzie mógł obsłużyć 24 kursantów.

Jak zapewnia dyrektor – prace związane z przygotowaniem obiektów już trwają, choć dokładny termin uruchomienia oddziału nie jest jeszcze znany.

KURSANCI NIE BĘDĄ MUSIELI DOJEŻDŻAĆ

- Planowane otwarcie obiektu to trzeci kwartał tego roku. Gdzie wiadomo, że musimy oprócz uzyskania pozwolenia na użytkowanie, wyposażyć oczywiście budynek we wszystkie niezbędne elementy – mówi Nowak.

Obecnie kursanci z Chojnic, Człuchowa i regionu najczęściej zdają egzaminy w Pile, Bydgoszczy lub Gdańsku. Do każdego z tych miast jest jednak około 100 kilometrów. Nowy ośrodek w Chojnicach nie będzie sprawdzał kandydatów na kierowców autobusów i samochodów ciężarowych. W mieście nie ma bowiem odpowiedniej infrastruktury do przeprowadzenia takich egzaminów.


Dariusz Kępa