Wiadomości
Najważniejszy element drugiego etapu inwestycji to budowa skateparku (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)

środa,

22 stycznia 2020

18:00

Kolejny etap budowy Parku Centralnego w Gdyni. Robotnicy ostrzegają przed hałasem

Budowa Parku Centralnego w Gdyni na półmetku. W środę rano budowlańcy wylali fundamenty pod nowy skatepark, który jest głównym elementem drugiego z trzech etapów inwestycji. Okoliczni mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami - w nocy fundamenty będą mechanicznie zacierane, co wiązać się będzie z dużym hałasem.

- Musimy zaczekać, aż beton stężeje, dlatego prace rozpoczniemy ok. godz. 19 i do północy powinniśmy się wyrobić – zapowiada Krzysztof Senger, kierownik robót.

SKATEPARK I PLAC ZABAW ZA 9,5 MLN ZŁ

Druga część budowy Parku Centralnego kosztować będzie miasto prawie 9,5 miliona złotych. W ramach prac rozbudowany zostanie m.in. istniejący plac zabaw, powstanie park linowy oraz parking dla rowerów i wspomniany już skatepark, który znajdować się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie tego już istniejącego.

- Wiemy, jak dużym powodzeniem cieszy się wybudowany tutaj przed kilkoma laty skatepark. Dlatego też zdecydowaliśmy się wykonać w sąsiedztwie jeszcze jeden taki obiekt, aby początkujący fani jazdy na deskorolkach, czy hulajnogach także mieli przestrzeń dla siebie - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Pierwszą część Parku Centralnego, między ulicami Tetmajera i Legionów, ukończono w 2019 roku. Około 11 tys. mkw. przeznaczono pod tzw. spokojną rekreację. Wybudowano tam m.in. tor do gry w bule, wybieg dla psów oraz siłownię. Nasadzono też nową zieleń. Prace kosztowały 7,6 miliona złotych.

POWSTANIE PODZIEMNY PARKING

Budowa trzeciego i zarazem najbardziej kosztownego etapu rozpocząć ma się jeszcze w tym roku. W miejscu obecnego boiska powstać ma przede wszystkim podziemny parking dla 270 samochodów. Cała inwestycja gotowa ma być do 2022 roku.

 

Marcin Lange/mim