Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

20 stycznia 2020

07:00

Rozkład jazdy na Stacji Kaszuby DAB2. W tym tygodniu o lekcjach na szczycie, influencerach i muzyce

Już od pewnego czasu w Radiu Gdańsk w technologii DAB2 można słuchać audycji anglojęzycznej oraz audycji kaszubskiej, od poniedziałku do czwartku od 12:00 do 13:00 i w piątku od 12:30 do 13:30. W tym tygodniu nie będzie inaczej. Zachęcamy do słuchania >>>TUTAJ, bo zapowiadają się naprawdę ciekawe rozmowy.

W poniedziałek 20 stycznia Robert Groth przesłucha Armię Pana. Zespół złożony z ponad dwudziestu chórzystów zaśpiewa w naszym studio na żywo!

We wtorek 21 stycznia Piotr Lessnau porozmawia z Leszkiem Szmidtke o tym, jak kaszubszczyzna wspina się na szczyty. A dokładniej - jak wjeżdża windą na 32. piętro Olivia Buisness Center, gdzie udzielana będzie wyjątkowa lekcja języka kaszubskiego.

22 stycznia, w środowe południe, przed mikrofonami Stacji Kaszuby zasiądą Tatiana Slowi i Jack Słomión, znany lepiej jako @zKaszebe. Kaszubski twitterowicz opowie o tym, po co Kaszubom influencerzy i czy my, Kaszubi, "umiemy w internety".

23 stycznia koniecznie pilnujcie, by nie przegapić opowieści Sławiny Kosmulskiej o jej ojcu - Lechu Bądkowskim. 24 stycznia przypada 100. rocznica urodzin pomorskiego działacza, mistrza, literata. Nasz gość opowie także o książce, którą napisał o ojcu.

24 stycznia w piątek pamiętajcie, by być z nami od 12:30. Adam Hebel sprawi, że nie zabraknie dobrych kaszubskich brzmień.


Do ùczëcy!
Kaszëbskô Redakcjo