Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk)

środa,

15 stycznia 2020

17:17

Groźby Tomasza Grodzkiego, prawybory w Konfederacji i konkurencja na rynku kolejowym [CZWARTEK W RADIU GDAŃSK]

O godz. 8:30 Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie Artur Dziambor, poseł Konfederacji, kandydat w prawyborach prezydenckich tego ugrupowania. Porozmawiamy o tym, jak niejednorodni są wyborcy Konfederacji i kto ma największe szanse na wygranie prawyborów. Z gdyńskim parlamentarzystą porozmawia Artur Kiełbasiński.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiada pozwy wobec swoich byłych pacjentów, którzy informują śledczych i dziennikarzy, że wręczali mu pieniądze, kiedy pracował w szczecińskim szpitalu. Marszałek pozywa także dziennikarzy relacjonujących sprawę. Kiedy zakończy się śledztwo ws. domniemanej korupcji w placówce, prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie i CBA? Czy marszałek będzie jeszcze piastował swoje stanowisko, czy wcześniej z niego ustąpi? O to, co dzieje się w stolicy województwa zachodniopomorskiego, Piotr Kubiak zapyta dziennikarza Radia Szczecin Tomasza Duklanowskiego, a także Piotra Piotrowskiego z "Gościa Niedzielnego". Początek Komentarzy Radia Gdańsk po godz. 9.
Z kolei po godz. 9:30 w audycji Ludzie i Pieniądze Iwona Wysocka porozmawia z Joanną Staniszewską z Youll.pl i ekonomistą Stanisławem Szultką z Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem ich dyskusji będą coraz bardziej zaawansowane prace w sprawie płacy minimalnej w Unii Europejskiej, która ma wynosić co najmniej 60 proc. średniej płacy w krajach członkowskich. Porozmawiamy też o konkurencji na polskich torach kolejowych i jej skutkach.
Po godz. 11 w audycji Bądź zdrów Joanna Matuszewska porozmawia z doktorem Danielem Maliszewskim z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Tematem będzie mikrochirurgia rekonstrukcyjna. 
O godz. 12:30 przyjrzymy się sprawom unijnym w audycji Pomorze, Polska, Europa, a po godz. 13 swoją godzinę będą mieli miłośnicy motoryzacji, bo na antenie znów zagości Autocooltura
Po godz. 14 w Radiu Gdańsk - czas dla przedstawicieli Srebrnego pokolenia. Tematem audycji będzie kontrowersyjne sformułowanie, zachęcające do aktywizacji seniorów i kontrowersyjna zachęta do dziwnego zachowania wobec nich. Jaka to zachęta? I jaka aktywizacja? O tym porozmawiają Anna Rębas i geriatra dr Dagmara Wiewórkowska-Garczewska.

Dlaczego młodzież jest niewytrwała i traci zainteresowanie po pierwszej porażce? O to Joanna Matuszewska zapyta Sylwię Barsow, psychologa z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Początek audycji Mamo, tato, ratuj o godz. 18:10. 

RG

_