Wiadomości
Dr Karol Nawrocki z Muzeum II Wojny Światowej poprowadzi audycję Historia nieoczywista (Fot. Radio Gdańsk)

środa,

15 stycznia 2020

09:00

O historii, ale... nie z historykami. Nowatorski program w Radiu Gdańsk. W roli prowadzącego dr Karol Nawrocki

Nowa audycja historyczna na antenie Radia Gdańsk. Z programem Historia nieoczywista zadebiutuje dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie rozmawiał o historii z gośćmi, którzy na co dzień się nią nie zajmują. - To naprawdę nowatorski program radiowy - mówi Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk.

Audycja będzie emitowana w każdą ostatnią środę miesiąca - pierwsza już 29 stycznia. Gośćmi doktora Karola Nawrockiego będą sportowcy, biznesmeni, menadżerowie czy dziennikarze.

"NOWATORSKI PROGRAM RADIOWY"

- Obecny dyrektor Muzeum II Wojny Światowej to nie tylko wybitny specjalista w zakresie historii, doświadczony naukowiec i menedżer kultury, ale także osobowość medialna, świetnie poruszająca się w przestrzeni medialnej. Cieszymy się, że to właśnie na antenie Radia Gdańsk dr Karol Nawrocki zadebiutuje w roli prowadzącego naprawdę nowatorski program radiowy - mówi prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk Adam Chmielecki.

ANGAŻUJĄCA RAMÓWKA

Od początku roku wprowadzamy nową ramówkę, która ma bardziej angażować słuchaczy. Pojawiła się już audycja motoryzacyjna Autocooltura emitowana w czwartki o 13:00 czy Studio Polityka (piątki o 11:00) - program podsumowujący najważniejsze wydarzenia tygodnia. Jest też nowa sobotnia audycja polsko-anglojęzyczna Saturday Talk Show, a w poniedziałki zapraszamy do słuchania Głosu pracownika. Od lutego pojawi się nowy program interwencyjno-śledczy SOS Reporterzy.

pOr