Wiadomości
To będzie najcieplejszy dzień stycznia (Fot. Flickr)

środa,

15 stycznia 2020

08:27

12 stopni w styczniu? To będzie najcieplejszy dzień w tym miesiącu [PROGNOZA POGODY]

To będzie najcieplejszy dzień stycznia. W środę słupki rtęci na Pomorzu Zachodnim pokażą nawet 12 stopni Celsjusza. Możemy jednak spodziewać się silnego wiatru. A jaka pogoda czeka nas w innych częściach Pomorza?

Początkowo niebo będzie zachmurzone, po południu pojawią się większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 do 10 stopni. Wiatr zawieje umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, w pasie nadmorskim w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Miejscami przewiduje się słabe opady deszczu.

CIEPŁA NOC

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w powiatach północnych, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 3 do 6 stopni. Wiatr zawieje słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w pasie nadmorskim w porywach do 55 km/h, południowy skręcający na zachodni.

POCHMURNY CZWARTEK

W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na ogół bez opadów. Termometry pokażą od 6 do 9 stopni. Wiatr zawieje umiarkowany, w pasie nadmorskim dość silny i w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Po północy miejscami silne zamglenia lub mgła, lokalnie mgła marznąca, ograniczająca widzialność do 200 m. Będzie chłodniej - temperatura minimalna wyniesie od -1 do 2 stopni. Wiatr zawieje słaby, z kierunków południowych.

pOr