Wiadomości
(Fot. flickr.com/Kancelaria Premiera)

wtorek,

14 stycznia 2020

17:13

Rzecznika rządu zapytamy o ustawy ws. sędziów i problemy marszałka Senatu. Rozmowa o 8:30 [ŚRODA W RADIU]

Kiedy tzw. trzynastki, czyli dodatkowe świadczenia dostaną emeryci i renciści? Czy Komisja Europejska i Komisja Wenecka mogą ingerować w proces legislacyjny ustaw dyscyplinujących sędziów? Czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien podać się do dymisji w związku z zarzutami, że jako lekarz przyjmował pieniądze od pacjentów? O tym Piotr Kubiak porozmawia o 8:30 z Gościem Dnia Radia Gdańsk - rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem.
Chwilę po 9:00 zapraszamy na Komentarze Radia Gdańsk. W audycji poruszony zostanie między innymi temat celibatu wśród kapłanów. Czy Watykan i Papież Franciszek będą mieli kolejny, nie tylko medialny problem? W programie także o postępowaniu dyscyplinarnym przeciwko profesor Ewie Budzyńskiej z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i próbie ukarania jej za rzekome promowanie "homofobii", "ideologii anti-choice" oraz "poglądów radykalno-katolickich". Gośćmi będą Edyta Gronowska, członek zarządu Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa i prof. Krzysztof Kornacki, filolog z Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Rozmowę poprowadzi Andrzej Urbański.
Jak co środę audycja Ludzie i pieniądze o gospodarce morskiej. Program poświęcony będzie sytuacji w polskich portach, gdzie rośnie liczba przeładunków. W audycji także o tym, jak wykorzystać perspektywy rozwojowe - do 2050 r. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego po 9:30 będą Adam Meller, prezes portu w Gdyni i Wioletta Kakowska-Mehring z Trójmiasto.pl.
Po 11:00 audycja Co za Historia o rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Gościem Wojciecha Sulecińskiego będzie prof. Grzegorz Berendt.

Czy w koszu można przepłynąć ocean? O kolekcji wyjątkowych łodzi w Magazynie morskim Anny Rębas o 18.30. W audycji wrócimy też do katastrofy polskiego promu Jan Heweliusz. 14 stycznia minęła 27. rocznica katastrofy.

_