Wiadomości
Radio Gdańsk - słuchaj od rana (Fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

13 stycznia 2020

17:51

Rok po śmierci Pawła Adamowicza. Porozmawiamy także o kryzysie w Kościele [WTOREK W RADIU]

O godzinie 8:30 Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie Bogdan Oleszek, były przewodniczący Rady Miasta Gdańska, wieloletni współpracownik Pawła Adamowicza. Rozmowa dotyczyć będzie rocznicy śmierci prezydenta Gdańska i o tym, jak miasto funkcjonowało w ostatnich 12 miesiącach. Spotkanie poprowadzi Artur Kiełbasiński.
Parę chwil po godzinie 9:00 Olga Zielińska (Radio Gdańsk) i Marek Formela (Gazeta Gdańska i portal Wybrzeze24.pl) porozmawiają z Piotrem Kubiakiem o śledztwie w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza, które dobiega końca. Czy dowiemy się, kto był odpowiedzialny za organizację tej imprezy? W Komentarzach Radia Gdańsk poruszony zostanie również temat sytuacji w pomorskich placówkach służby zdrowia podległych marszałkowi województwa w kontekście zabójstwa pacjenta na gdańskiej Zaspie.
O biznesie i gospodarce w programie Ludzie i Pieniądze porozmawiają Barbara Rusowicz, ekspert do spraw rekrutacji i HR, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej Gdańsku oraz Andrzej Chmielecki, etyk biznesu, właściciel Virtus. Goście Iwony Wysockiej podyskutują o możliwych obniżkach nawet o połowę cen biletów kolejowych, o tym, że potrzeba odkładania pensji, aby kupić własne "M", i o tym, czy bezpłatne staże to wyzysk, czy trampolina do dobrej pracy. Początek spotkania o 9:30.
Po 10:00 zapraszamy na godzinę z muzyką. Wtorkowe spotkanie w audycji Tak Gramy w Radiu Gdańsk poprowadzi Tomasz Olszewski.
Miłośnicy zwierząt powinni podgłośnić radioodbiornik ustawiony na fale Radia Gdańsk parę minut po godzinie 11. Hanna Wilczyńska - Toczko oraz Agnieszka Kępka zaproszą wtedy na Psie Porady. W trakcie programu do schroniska dla zwierząt zajrzy Wojciech Luściński, i podzieli się z nami historią kolejnych zwierząt.

O 12:30 Iwona Wysocka w audycji Dobrze Mieszkaj spotka się z architekt Joanną Gostkowską Białek. Tematem rozmowy będą kominki - tradycyjne, elektryczne oraz bio.

Po godzinie 13:00 Beata Szewczyk zaprasza na audycję Więcej serca i mniej barier. Radio Gdańsk spogląda nie tylko w stronę metropolii. Audycja Nie Tylko Metropolia rozpocznie się chwilę po godzinie 14:00. Zaprasza Sylwester Pięta.

O godzinie 17:10 Mariusz A. Roman porozmawia z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim o kryzysie w Kościele. Poruszone zostaną m.in. kwestie agentury SB-eckiej i lobby homoseksualnego wśród księży oraz synodu dla Amazonii

RG

_