Wiadomości
Mirosław Pobłocki był oskarżony o przekroczenie uprawnień i złamanie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych (Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki)

poniedziałek,

13 stycznia 2020

18:30

Prezydent Tczewa uniewinniony. Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał wyrok I instancji

Jest prawomocny wyrok w sprawie Mirosława Pobłockiego. Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał w mocy wyrok z pierwszej instancji uniewinniający Mirosława Pobłockiego.

 

Mirosław Pobłocki był oskarżony o przekroczenie uprawnień i złamanie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. Prokuratura zarzucała mu, że przekazał nieuprawnionym osobom nagrania z miejskiego monitoringu. Sprawa dotyczyła tak zwanej "afery plakatowej" z 2015 roku. Chodziło o ustalenie sprawców rozklejających w Tczewie plakaty z hasłem "Władza się wyżywi" i informacją o nagrodach przyznanych przez prezydenta prezesom miejskich spółek. Nagrania posłużyły prezesom do wytoczenia inicjatorom akcji procesów o zniesławienie.

UNIEWINNIONY W 2019 ROKU

W lipcu ubiegłego roku Mirosława Pobłockiego uniewinnił Sąd Rejonowy w Malborku. W poniedziałek wyrok ten utrzymał w mocy Sąd Okręgowy w Gdańsku. Orzeczenie jest prawomocne.

Wojciech Stobba/mkul