Wiadomości
Naprawa ma potrwać w sobotę do godzin popołudniowych (fot. słuchaczka RG)

sobota,

11 stycznia 2020

13:42

Awaria sieci ciepłowniczej w Gdańsku Wrzeszczu. Są dobre informacje dla mieszkańców

Kilka budynków w okolicach alei Hallera we Wrzeszczu Dolnym bez ciepła. O problemie poinformowali Radio Gdańsk słuchacze.

Do rozszczelnienia przyłącza doszło w piątek. Jak powiedziała Radiu Gdańsk Jadwiga Grabowska z GPEC, choć wydawało się, że awarię uda się sprawnie naprawić tego samego dnia, służby techniczne zdecydowały, że konieczna jest wymiana całej biegnącej pod ulicą Żywiecką rury. Naprawa ma potrwać w sobotę do godzin popołudniowych.

Jak informuje GPEC, bez ogrzewania są mieszkańcy budynków przy Żywieckiej 1A i 2A oraz Hallera 115, 129, 135 i 139. Lokatorzy w tych budynkach mają jednak dostęp do ciepłej wody.  

AKTUALIZACJA, GODZ. 17:40

Lada chwila powinno wrócić ciepło do mieszkańców Dolnego Wrzeszcza. Od piątkowego wieczora lokatorzy z sześciu budynków przy alei Hallera i ulicy Żywieckiej musieli sobie radzić bez kaloryferów.

- Przyczyną problemów była awaria przyłącza pod ulicą Żywiecką. Służby GPEC musiały wymienić całą zardzewiałą rurę - tłumaczy Radiu Gdańsk Jadwiga Grabowska, rzecznik spółki. - Awaria została usunięta. Ciepło powoli wraca - dodaje.

 

Sebastian Kwiatkowski