Wiadomości
W dniu urodzin lekarze zdiagnozowali u Macieja glejaka wielopostaciowego IV stopnia (fot. archiwum prywatne)

piątek,

10 stycznia 2020

16:01

Ma tylko 23 lata i walczy o życie. U Macieja zdiagnozowano glejaka. "Chcę planować przyszłość i cieszyć się życiem" [JAK POMÓC?]

Maciej Budrewicz ma tylko 23 lata, a już musi walczyć o życie. W dniu urodzin lekarze zdiagnozowali u niego glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Po skomplikowanej operacji chłopak cierpi na niedowład lewej strony ciała i potrzebuje pieniędzy na intensywną rehabilitację. Na razie udało się zebrać prawie 14 tysięcy złotych, ale to wciąż za mało.

- Maciek 20 stycznia idzie do szpitala na rehabilitację, nie wiemy dokładnie, jak bardzo będzie ona kosztowna, więc nie podajemy dokładnej kwoty, którą chcemy zebrać. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc - mówi Klaudia, dziewczyna Macieja.

SZOKUJĄCA DIAGNOZA

Wszystko zaczęło się w czerwcu ubiegłego roku. Przez kilkanaście tygodni Maciej odczuwał drętwienia lewej ręki i silne bóle głowy. Lekarze wykryli guza mózgu. Kilka dni później odbyła się pierwsza operacja, a po trzech miesiącach przeszedł radioterapię. Kolejny rezonans i... szok. Guz pojawił się znowu, trzeba było przeprowadzić kolejną operację. A w dniu urodzin Maćka lekarze postawili diagnozę - glejak wielopostaciowy IV stopnia.

"CHCĘ PLANOWAĆ PRZYSZŁOŚĆ I CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM"

Po operacji Maciek cierpi na niedowład lewej strony ciała. Potrzebuje pieniędzy na intensywną rehabilitację i dalsze, kosztowne leczenie. - Cały czas wspiera mnie rodzina, ale w mojej głowie pojawia się myśl, jak zbiorę potrzebne środki. Dlatego ośmielam się prosić o pomoc. Chcę w następne urodziny zdmuchnąć na torcie świeczki, móc planować przyszłość i cieszyć się życiem - czytamy na stronie zbiórki.

Pomóc może każdy, wpłacając dowolną kwotę, klikając >>> TUTAJ.

Patrycja Oryl