Wiadomości
Policja w związku ze sprawą zatrzymała jedną osobę, mężczyznę, który także leczył się w szpitalu (fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

piątek,

10 stycznia 2020

07:21

Zabójstwo w szpitalu na Zaspie. Nie żyje pacjent

Zabójstwo w szpitalu na gdańskiej Zaspie - dowiedział się nieoficjalnie nasz reporter. Ofiarą jest 94-letni pacjent. Policja w związku ze sprawą zatrzymała 61-latka, który także leczył się w szpitalu.

Do tragedii doszło w nocy z czwartku na piątek. Policja dostała zgłoszenie po 3:00. Nieoficjalnie wiadomo, że było to w jednej z sal chorych, w której leżeli obaj mężczyźni, na oddziale wewnętrznym.

Sprawca zadał ofierze kilka ciosów tępym przedmiotem - prawdopodobnie stojakiem do kroplówki. Uciekając zaatakował pielęgniarkę. Kobieta jest w dobrym stanie fizycznym, przebywa w tej chwili w domu i jest objęta opieką psychologiczną. To ona znalazła zamordowanego pacjenta.

Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Sopotu. Nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie przesłuchany. Jak poinformował prezes spółki Copernicus Dariusz Kostrzewa, pacjenci szpitala na gdańskiej Zaspie mogą liczyć na pomoc psychologów.

 

Grzegorz Armatowski/pOr