Wiadomości
Już od lutego pierwsi studenci zaczną się uczyć na kierunku logistyka (Fot. Pixnio)

czwartek,

09 stycznia 2020

12:42

Akademia Pomorska z nowym kierunkiem studiów. "Logistyka wychodzi naprzeciw potrzebom otoczenia społeczno-gospodarczego"

Akademia Pomorska otwiera nowy kierunek studiów. Już od lutego pierwsi studenci zaczną się uczyć na kierunku logistyka. Do wyboru będą trzy specjalności - gospodarka morska i transport morski, transport i spedycja międzynarodowa oraz centra logistyczne i gospodarka magazynowa.

Studia mają przygotować kandydatów na stanowiska w zespołach kierowniczych, liderów zespołów zadaniowych oraz specjalistów w przedsiębiorstwach sektora logistycznego. Program studiów został opracowany we współpracy z biznesem, a zajęcia ze studentami obok uznanych naukowców prowadzić będą praktycy z bogatym doświadczeniem w branży.

POTRZEBY OTOCZENIA

- Logistyka wychodzi naprzeciw przede wszystkim potrzebom otoczenia społeczno-gospodarczego - mówi prorektor Akademii Pomorskiej dr hab. Andrzej Urbanek. - Specjalności logistyczne w naszym regionie należą do specjalności deficytowych. Planujemy specjalność związaną z logistyką morską pod kątem rozbudowy portu w Darłowie, w Ustce i na potrzeby portu w Kołobrzegu. Kolejną ważną rzeczą jest to, że mamy sporo absolwentów i szkół ponadgimnazjalnych o kierunku logistyka. Budujemy ofertę dydaktyczną umożliwiającą pozostanie naszym młodym mieszkańcom regionu na miejscu - dodaje.

Studenci podczas studiów zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. nowoczesnego zarządzania logistyką w fazie zaopatrzenia, a także zarządzania finansami, analizy rynku, negocjacji biznesowych czy systemów informatycznych wspomagających podejmowanie decyzji w działalności logistycznej.

WIĘKSZY WSKAŹNIK ZATRUDNIENIA?

Z danych Akademickiego Biura Karier Akademii Pomorskiej oraz z badań pochodzących z innych uczelni wynika, że 80 proc. studentów kierunku logistyka znajduje zatrudnienie, a blisko 50 proc. w swoim zawodzie. Dotąd w subregionie słupskim nie było możliwości studiowania na tym kierunku - wskaźnik zatrudnienia powinien być większy niż w innych częściach kraju.

Studia na kierunku logistyka prowadzone będą w systemie stacjonarnym, wieczorowym i niestacjonarnym. Rekrutacja rozpoczyna się 27 stycznia i potrwa do 14 lutego. Nauka na studiach stacjonarnych i wieczorowych będzie bezpłatna.

 
Marcin Kamiński/pOr