Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

środa,

08 stycznia 2020

17:01

Polska racja stanu i polityka historyczna. Jak ją skutecznie prowadzić? O 8:30 zapytamy eksperta

W czwartek rano Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie prof. Grzegorz Berendt, zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej. Artur Kiełbasiński porozmawia z nim o polityce historycznej poszczególnych państw w kontekście II wojny światowej i Holokaustu. Na tę rozmowę zapraszamy o godzinie 8:30.Czy można było uniknąć tragedii w chojnickim hospicjum? Jakie wnioski po tym dramatycznym wydarzeniu powinni wyciągnąć zarządzający tego typu placówkami? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć chwilę po godzinie 9:00 w Komentarzach Radia Gdańsk. W naszym studiu z Piotrem Kubiakiem porozmawiają: Małgorzata Tarasiewicz - publicystka, działaczka społeczna i Maciej Naskręt – dziennikarz Radia Gdańsk.

__________________________________________________________________________________________________

Zdaniem nowej szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego podwyżka podatków może być sposobem na zmniejszenie nierówności ekonomicznych. W czwartkowej audycji Ludzie i Pieniądze sprawdzimy, czy z tą tezą zgadzają się goście Iwony Wysockiej, czyli Mateusz Marmołowski z CTA.ai oraz Rafał Dadej z Ambition Group Poland. W programie skomentujemy także prowokację dziennikarską, której skutkiem było ujawnienie, że niektórzy influencerzy za pieniądze są w stanie promować w sieci nawet... śmiertelnie trujący napój. Nasi goście porozmawiają także o pomyśle opodatkowania smartfonów i tabletów, na rzecz ich późniejszej utylizacji.

__________________________________________________________________________________________________

Chwilę po godzinie 11:00 zapraszamy na program Bądź Zdrów, który będzie poświęcony tematyce opieki nad obłożnie chorymi. Jak radzić sobie z problemami fizjologicznymi takich osób? Jak zadbać o ich prawidłową pielęgnację? Między innymi na te pytania w rozmowie z Joanną Matuszewską odpowiedzą dr Marcin Folwarski i pielęgniarka Beata Szczypka.

__________________________________________________________________________________________________

W motoryzacyjnej audycji Autocooltura przeniesiemy się raz jeszcze do przełomu 2019 i 2020 roku. Sprawdzimy, które modele aut wyprodukowano w ubiegłym roku po raz ostatni, a także przyjrzymy się zapowiadanym premierom. Zapraszamy państwa w imieniu Eweliny Potockiej, Magdaleny Manasterskiej i Sebastiana Kwiatkowskiego do wysłuchania rozmowy z naszym ekspertem. Nasi dziennikarze przyjrzą się także planowanym zmianom w polskim prawie drogowym. Przed radioodbiorniki zapraszamy o godzinie 13:20.

__________________________________________________________________________________________________

Wszystkich rodziców i opiekunów - zaniepokojonych problemami z mówieniem swoich pociech - o godzinie 18:10 zapraszamy na audycję Mamo, Tato Ratuj! Joanna Matuszewska porozmawia z neurologopedą i terapeutą jąkania Adrianą Marasz o tym, czy nastolatek może uwstecznić się w mowie, a także dlaczego wiele dziewcząt sepleni (zmiękcza końcówki).

_