Wiadomości
Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

wtorek,

07 stycznia 2020

07:35

Z tego towaru można by wyprodukować około 13 tysięcy porcji narkotyków. Trzy osoby usłyszały zarzuty

Akcja policji w Kościerzynie. Kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o produkcje i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Znaleziono amfetaminę, z której można przygotować kilkanaście tysięcy porcji. Kobieta i dwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. 

Podejrzani to 47-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 34 i 31 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, w Niedamowie w gminie Kościerzyna, gdy wynosili sprzęt do samochodu. 


DOMOWA PRODUKCJA

W jednym z domów miały być produkowane narkotyki. Śledczy znaleźli urządzenia do ich wytwarzania oraz półprodukty i gotowe porcje amfetaminy. Wstępnie wyliczono, że z towaru, który tam znaleziono, można by wyprodukować około 13 tysięcy porcji narkotyków.

USŁYSZELI ZARZUTY

W prokuraturze podejrzani usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi za to 10 lat więzienia.

MĄŻ KOBIETY ZATRZYMANY WCZEŚNIEJ

Jak ustalił nieoficjalnie nasz reporter, jakiś czas temu mąż podejrzanej 47-latki został zatrzymany w związku z przestępstwami, których miała dopuścić się mafia paliwowa. Jej syn z kolei odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. 
Całą trójkę podejrzanych sąd w Kościerzynie aresztował na trzy miesiące.

Grzegorz Armatowski/mkul