Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

środa,

01 stycznia 2020

09:00

Nowa ramówka Radia Gdańsk już od 2 stycznia. A w niej sporo zmian i bardzo ciekawych propozycji

Od 2 stycznia na antenie Radia Gdańsk obowiązywać będzie nowa ramówka. Pojawią się zupełne "świeże" audycje, m.in. poświęcone motoryzacji oraz sprawom pracowników. Wprowadzimy też Wiadomości Regionalne.
Jedną z nowinek w ramówce jest wprowadzenie serwisu informacyjnego z doniesieniami z poszczególnych regionów. Będzie go można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 14:30. Poniedziałkowe wiadomości dotyczyć będą północnych Kaszub, we wtorki usłyszymy co słychać na Kociewiu, środy poświęcone będą okolicom Słupska, w czwartki swój czas będą miały Żuławy i Elbląg, a w piątki będziemy wracać na Kaszuby, tyle że w ich południowe rejony.


Poniedziałek

W poniedziałki o godz. 12:30 na antenie Radia Gdańsk wybrzmi "Głos pracownika". To audycja poświęcona pracownikom i ich problemom. Spojrzymy także w statystyki dotyczące wynagrodzeń, a nasi eksperci sprawdzą, co dzieje się na rynku pracy.

Emitowana dotąd w tym czasie "Dogrywka", prowadzona przez Włodzimierza Machnikowskiego, zmieni godzinę. Podsumowanie sportowego weekendu odbywać się będzie o godz. 18:10.

Z kolei o godz. 22:30 będzie można posłuchać "Nocnych rad psychologa". To nowa formuła audycji Hanny Wilczyńskiej-Toczko, znanej do tej pory pod nazwą "Nocne rozmowy", która była emitowana w niedzielne wieczory.


Wtorek

We wtorek o godz. 22:30 prezentowana będzie "Jaka zmiana", czyli program, którego wcześniej można było słuchać w poniedziałki o godz. 18:10.


Środa

Z kolei w środowej audycji "Co za historia" Wojciecha Sulecińskiego, która niezmiennie zaczynać się będzie po godz. 11, pojawi się niewielki dodatek. Daniel Wojciechowski rozmawiać będzie ze znanymi ludźmi, którzy opowiadać mu będą o swojej fascynacji historią.


Czwartek

Tego dnia, tuż po godz. 13:00, swój czas będą mieli pasjonaci motoryzacji. "Autocooltura" zastąpi prezentowaną wcześniej o tej porze audycję "Bądź aktywny".

Z kolei na godz. 18:30 przeniesiono program "Świat się zmienia", który dotąd emitowany był we wtorki o godz. 22:30.

Czy to, że z godz. 18:30 w czwartki zniknął "Kresowy salonik Radia Gdańsk" oznacza, że audycja Andrzeja Urbańskiego i Michała Rzepiaka wypada z ramówki? Bynajmniej! Została wydłużona i przeniesiona na godz. 17:00 w sobotę.


Piątek

W piątki po godz. 11:00 na antenie zadebiutuje "Studio polityka", czyli publicystyczne podsumowanie wydarzeń mijającego tygodnia w wykonaniu Jarosława Popka i Piotra Kubiaka. Nasi publicyści i ich goście będą dowcipnie, a zapewne też z odrobiną złośliwości, podsumowywać mijający tydzień.


Również w weekendowej ramówce zaszły zmiany. W soboty o godz. 11:00 prezentować będziemy listę przebojów "Saturday show", czyli zmienioną wersję audycji polsko-anglojęzycznej.

W niedzielę wydłużone zostanie pasmo religijne. Po godz. 10 wypełniać je będzie chrześcijańska audycja "Spotkania". Z kolei "Sposób na rodzinę" poznawać będziemy po godz. 10:30.

Z kolei o godz. 22:00 będzie można zapoznać się z "Muzyczną teorią względności", która do tej pory emitowana była o godz. 17:00.

 

rg