Wiadomości
Postępowaniem objęto 7 inwestycji na gdańskim Ujeścisku. Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

środa,

18 grudnia 2019

15:56

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie SM Ujeścisko. Mieszkańcy mogą się zgłaszać z informacjami

Prokuratura szuka pokrzywdzonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Ujeścisko". Prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w tej organizacji i opóźnień związanych z oddaniem do użytku mieszkań.

 Z najnowszych informacji wynika, że jest już ośmiu pokrzywdzonych, a wciąż zgłaszają się kolejni. Jak mówi prokurator Mariusz Duszyński, na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

- Śledztwo zostało wszczęte w kierunku sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej podmiotowi, którym jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Ujeścisko. Sprawdzamy, czy członkowie zarządu nie nadużyli swoich uprawnień poprzez zawieranie umów na wybudowanie lokali mieszkaniowych z osobami nieuprawnionymi oraz wykorzystywanie środków uzyskanych z wcześniej zawartych umów na kontynuowanie już rozpoczętych inwestycji budowlanych - tłumaczy Mariusz Duszyński.

7 INWESTYCJI

Postępowaniem objętych jest 7 tego typu inwestycji: Płocka Park I i Płocka Premium, Przy Oczkach, August Na Stoku, Wietrzne Wzgórze, Budynek Przy Lesie oraz zakończonej inwestycji Płocka Park II. Jak informuje prokurator Mariusz Duszyński, osoby, które czują się pokrzywdzone w związku z opóźnieniem realizacji tych inwestycji, oraz ci, którzy mają informacje związane z ich realizacjami, mogą zgłaszać się do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Śledztwo prowadzone jest w sprawie i nikt nie usłyszał na razie zarzutów.

SPÓŁDZIELNIA NIE CHCE UJAWNIĆ ZADŁUŻENIA

Ponad miesiąc temu informowaliśmy o zadłużeniu spółdzielni "Ujeścisko" i zajęciu komorniczym kont bankowych. Egzekucja dotyczy nieruchomości, na których znajdują się rozpoczęte budowy
nowych osiedli. Spółdzielnia nie chce ujawniać kwoty zadłużenia, ale według nieoficjalnych informacji, w przypadku tylko jednego z wykonawców wynosi ona ponad 2 miliony złotych.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie o sygnaturze akt PO II Ds. 81.2019 dotyczącej nieprawidłowości w Spółdzielni Mieszkaniowej "Ujeścisko" w związku z realizowanymi inwestycjami, w których wystąpiły opóźnienia.

Postępowaniem objętych jest siedem tego typu inwestycji:

Płocka Park I i Płocka Premium przy ul. Płockiej,
Przy Oczkach przy ul. Przemyskiej,
August przy ul. Przemyskiej,
Na Stoku przy ul. Przemyskiej,
Wietrzne Wzgórze pomiędzy ul. Płocką i Przemyską,
Budynek Przy Lesie przy ul. Kaliskiej,
Płocka Park II (inwestycja zakończona).

Osoby, które czują się pokrzywdzone w związku z opóźnieniem realizacji wskazanych inwestycji, jak też osoby, które posiadają wiedzę związaną z realizacjami tych inwestycji mogą zgłaszać się do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku na dane kontaktowe podane na stronie internetowej z powołaniem się na sygnaturę akt sprawy.

Grzegorz Armatowski/mkul