Wiadomości
Uroczystość wręczenia wyróżnień w nowo wybudowanej szkole nr 6 w Gdańsku (Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

sobota,

14 grudnia 2019

16:47

To przyszłość gdańskiego sportu. Najlepsi uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni

Uczniowie z Gdańska otrzymali dyplomy i stypendia za osiągnięcia w sporcie. Nagrody wręczyła prezydent miasta - Aleksandra Dulkiewicz. Uroczystości odbyły się w nowo wybudowanej Szkole Podstawowej Numer 6 na południu Gdańska.

Miasto Gdańsk zdecydowało się nagrodzić łącznie 780 uczniów - przyznać im dyplomy i stypendia. W tegorocznej edycji złożono aż 1347 wniosków, które zostały sklasyfikowane w pięciu kategoriach.

PONAD 300 TYSIĘCY DLA UCZNIÓW

Najwyższe stypendium przyznane w wyniosło 2 tys. zł. W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży miasto przeznaczyło na wsparcie uczniów 305 750 zł.

W sobotę w Szkole Podstawowej Nr 6 na południu Gdańska 450 uczniów otrzymało dyplomy i stypendia. Wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w sporcie wręczała prezydent Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz. Nagrodzeni jeszcze nie wiedzą, jak wysokie stypendium otrzymają, ale jak zgodnie podkreślają, liczy się samo wyróżnienie. 

NAGRODY DLA MATURZYSTÓW

7 grudnia w szkole przy ul. Chałubińskiego wręczono dyplomy stypendialne dla 350 uczniów. Miasto w ten sposób uhonorowało szczególnie uzdolnionych uczniów oraz maturzystów osiągających najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego.

Maciej Naskręt