Wiadomości
Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konferencji w ECS w listopadzie tego roku (Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak)

sobota,

14 grudnia 2019

15:30

PO przedstawia kandydata na prezydenta. Małgorzata Kidawa-Błońska: "Mamy siłę i wygramy"

Małgorzata Kidawa-Błońska została w sobotę kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta. W tajnym głosowaniu zdecydowanie pokonała kontrkandydata Jacka Jaśkowiaka. - Wygrałam z Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Dudą - zadeklarowała po wyborze.

Obradująca w sobotę w Warszawie Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej dokonała wyboru kandydata partii w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W tajnym głosowaniu na obecną wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską zagłosowało 345 delegatów, a prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka poparło 125.

"MAMY SIŁĘ I WYGRAMY"

- Mamy siłę, mamy energię, wiemy, czego chcemy. Chcą tego Polacy, którzy nas wesprą. Wygramy te wybory, nie będą Polacy się już musieli wstydzić prezydenta - powiedziała Kidawa-Błońska po ogłoszeniu decyzji o kandydacie PO na prezydenta. Zadeklarowała, że będzie prezydentem wszystkich Polaków.

MARZENIE KIDAWY-BŁOŃSKIEJ

Kidawa-Błońska podziękowała też swemu kontrkandydatowi za prawyborczą rywalizację. - Chciałabym, żeby kampania wyglądała tak, jak nasza prekampania w tych wyborach. Wiem, że tak nie będzie, ale to moje marzenie - zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.

PAP/dr