Wiadomości
Program edukacyjny Edukacja Segregacja został uruchomiony w roku szkolnym 2019/2020 (Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

środa,

11 grudnia 2019

18:33

Czym skorupka za młodu nasiąknie... Najmłodsi gdańszczanie na specjalnych zajęciach nauczą się gospodarowania odpadami

Projekt, który rozpoczął się w gdańskich podstawówkach nazywa się Edukacja Segregacja i skierowany jest do maluchów z zerówki i uczniów klas drugich. - Segregowanie odpadów to nie jest łatwa sprawa i wydaje się, że klucz leży w edukacji. Naszym programem chcemy objąć jak największą liczbę uczniów. Chcemy, by lekcje przeprowadzane były regularnie, bo wiedza nie utrwalana z czasem może nam z głowy umknąć - mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
Jak podkreśla koordynatorka projektu, jego działanie ma być szerokie. - Zależy nam na tym, by odpadów powstawało jak najmniej, dlatego przedstawiamy hierarchię działania, czyli: odpowiedzialne zakupy, świadome wybory i cały cykl postępowania z odpadami – wymienia Dorota Michałka Urbaniak z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

WSZYSTKIE SZKOŁY ZAPROSZONE

Program edukacyjny Edukacja Segregacja został uruchomiony w roku szkolnym 2019/2020. Do udziału w nim zostały zaproszone wszystkie gdańskie placówki oświatowe, zarówno publiczne jak i prywatne.

Aleksandra Nietopiel/mar