Wiadomości
Choroba osłabia mięśnie Tymka (Fot. mat. prasowe)

środa,

11 grudnia 2019

14:24

Zbiórka dla Kuby zakończona sukcesem. Teraz możemy pomóc 3-letniemu Tymkowi z Gdańska

Kolejna zbiórka zakończona sukcesem. W ramach akcji Radia Gdańsk "Pomorze Biega i Pomaga" udało się zebrać 18 TYSIĘCY 890 ZŁOTYCH I 56 GROSZY dla 8-letniego Kuby z Gdańska.
kubazbiorka
(Fot. mat. prywatne)

Chłopiec urodził się z jedną z najrzadziej występujących wad wrodzonych układu kostnego – PFFD, czyli wrodzonym niedorozwojem kości udowej. Jego prawa noga była o 8cm krótsza od lewej. Od września Kuba przebywa w klinice doktora Paleya na Florydzie, gdzie przez ten czas udało się osiągnąć najważniejszy cel: wydłużenie nogi o 5,5 cm. Chłopiec wróci do Gdańska po świętach, a zebrane przez nas pieniądze pokryją koszt lotu do Polski, rehabilitacji oraz ortezy.

WYPOWIEDZIEĆ DWA SŁOWA: "MAMA" I "TATA"

Tymon urodził się 20.11.2016 r. Po licznych badaniach i wizytach u specjalistów w kwietniu 2018 r. postawiono diagnozę – dystrofia mięśniowa Duchenne'a. Choroba osłabia mięśnie chłopca i jeśli w przyszłości nie znajdzie się lek, odbierze mu sprawność i samodzielność. Dzięki intensywnej rehabilitacji Tymek niedawno zaczął chodzić. Rodzice chłopca, wierzą, że odpowiednia terapia pomoże mu pokonać kolejną barierę i za jakiś czas usłyszą dwa słowa: "mama" i "tata". Oprócz ciągłej rehabilitacji ruchowej chłopiec wymaga także specjalistycznej terapii logopedycznej i pedagogicznej. Możemy pomóc Tymonowi w tym, aby mógł się rozwijać i patrzeć z ufnością na świat.

W ramach akcji Pomorze Biega i Pomaga zbieramy na roczną rehabilitację i terapię logopedyczną dla chłopca, których łączny koszt wynosi prawie 16 tysięcy złotych.

park 21
(Fot. mat. prasowe)
 
JAK MOŻNA POMÓC

Tymon Pienig jest 25 osobą, której pomagamy w ramach naszej akcji. Do tej pory na rzecz potrzebujących zebraliśmy prawie 260 tysięcy złotych.

Pomóc Tymkowi można wpłacając dowolną kwotę. Każdy kto wpłaci minimum 59 zł, otrzyma koszulkę naszej akcji. Można też zamówić koszulkę dla dzieci w jednym z czterech kolorów za 29 zł. Jest też coś dla miłośników sportów zimowych.

Wpłacając 25,90 zł można otrzymać książkę Andrzeja Guzińskiego o narciarstwie biegowym "20 kroków po śniegu". Dla Tymka liczy się każda złotówka. Liczymy na Wasze dobre serca i dziękujemy za to, że jesteście z nami.

Posłuchaj materiału Włodzimierza Raszkiewicza:


DSC 4051
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

Link do zbiórki:


Pomóc można także poprzez naszą stronę:
http://www.pomorzebiegaipomaga.pl

Partnerzy akcji Pomorze Biega i Pomaga:
Polski Koncern Naftowy ORLEN i Spółka Wodociągowa GIWK Woda Dla Pokoleń

Organizator akcji:
RADIO GDAŃSK

Katarzyna Hirsz