Wiadomości
Budynek Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. (fot. Paweł Marcinko / KFP)

poniedziałek,

09 grudnia 2019

20:47

Radni PiS pytają o wystąpienie Szymona Hołowni. "Chcemy poznać koszty wynajęcia sali w Teatrze Szekspirowskim"

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska chcą wiedzieć komu i na jakich zasadach została udostępniona sala w Teatrze Szekspirowskim. Szymon Hołownia zapowiedział tam w minioną niedzielę swój start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Miasto przygotowuje odpowiedź.

Jeszcze w trakcie wystąpienia wyborczego Szymona Hołowni w niedzielę, radni klubu Prawo i Sprawiedliwość - Andrzej Skiba i Przemysław Majewski - poinformowali o skierowaniu pytań do władz Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

- Złożyliśmy w piątek interpelację do władz miasta, by poznać zasady i kwotę udostępnienia sali. Liczymy na transparentność finansowania w tej sprawie. Sprawdzamy, jaki udział w niedzielnym wydarzeniu mogło ewentualnie mieć Miasto Gdańsk - mówi Przemysław Majewski.

Wiele osób pyta o organizację dzisiejszej konwencji S. Hołowni w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
Dlatego razem z @SkibaDlaGdanska złożyliśmy w piątek interpelację do władz miasta by dowiedzieć się o zasady i kwotę udostępnienia sali.
Liczymy na transparentność finansowania! pic.twitter.com/pO3Pf896Jo

— Przemysław Majewski (@MajewskiPrzemek) December 8, 2019

Władze Miasta Gdańska i Teatru Szekspirowskiego mają czas 14 dni na odpowiedź. Z zapewnień biura prasowego magistratu wynika, że urzędnicy już zajmują się przygotowywaniem odpowiedzi.

Radni PiS zwracają też uwagę na fakt, że Szymon Hołownia otrzymał niespełna 5 tysięcy złotych z budżetu miasta na szkolenia wśród nauczycieli.  

HOŁOWNIA: CHCĘ POLSKI ROZMAWIAJĄCEJ

Szymon Hołownia podczas niedzielnego wystąpienia zadeklarował, że chce Polski, w której każdy akt prawny jest oglądany pod kątem skutku dla klimatu, dla powietrza i dla wody. - Chcę Polski rozmawiającej, w której atrybutem przywódców jest nie mównica, a stół - podkreślił Hołownia.

Przekonywał, że to nie problem, a szczęście, że możemy być dzisiaj nie tylko Polakami, ale i Europejczykami. - Chcę Polski, gdzie wszyscy przestrzegamy reguł, gdzie nawet prezydentowi nie wolno chodzić na skróty przez trawnik - przekonywał Hołownia. Według niego trzeba dziś przeprowadzić przyjazny rozdział Kościoła od państwa, dla dobra Polski i Kościoła.

 

Maciej Naskręt