Wiadomości
Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami w Brzozowie na Podkarpaciu (Fot. Wikimedia/CzarneckiRadek - CC 4.0)

poniedziałek,

09 grudnia 2019

18:22

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział budowę kolejnego gazoportu w Trójmieście. "Chcemy, żeby nie tylko Polska była zabezpieczona pod względem dostaw gazu"

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział budowę nowego gazoportu podczas spotkania z mieszkańcami w Brzozowie na Podkarpaciu. Gazoport zostanie wybudowany w Gdańsku lub w Gdyni.
Prezydent mówił, że Polska ma ambicje stania się hubem energetycznym dla naszej części Europy.
 
BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE


- Będziemy budowali kolejny gazoport, w Gdańsku albo w Gdyni - mówił prezydent. - Chcemy, żeby dzięki naszym inwestycjom nie tylko Polska była zabezpieczona pod względem dostaw gazu, a w związku z tym bezpieczeństwa energetycznego w tym zakresie. Ale byśmy mogli to bezpieczeństwo nieść do innych krajów Europy Środkowej: do Słowacji, na Ukrainę i dalej na południe. To jest bardzo ważne dla budowy bezpieczeństwa tu, w naszej części Europy - mówił prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że działanie to wpisuje się w zadanie budowy nowoczesnej, a w efekcie także bogatej Polski.


NOWOCZESNA POLSKA

- To jest wielkie nasze zadanie, by taką właśnie Polskę tworzyć. Która będzie nowoczesna, będzie odpowiadała na wyzwania współczesnych czasów, która będzie się zgodnie z tymi wyzwaniami rozwijała. Korzystając z tego, co świat przynosi korzystnego, ale strzegąc pilnie tego, co jest naszą tradycją i naszą wartością.

Składający wizytę na Podkarpaciu Andrzej Duda odwiedzi także Dubiecko, gdzie weźmie udział w uroczystości upamiętnienia tamtejszych ochotników od Legionów Polskich.


IAR/lus/jr