Wiadomości
Bombki malował m.in. fotograf Maciej Kosycarz (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

sobota,

07 grudnia 2019

17:50

Gwiazdy malują gwiazdy. Po raz kolejny zorganizowano oryginalną akcję charytatywną [ZDJĘCIA]

Śnieżne święta Emilii Lodzińskiej, negatyw filmowy Macieja Kosycarza i tęczowe lato Andrzeja Kowalczysa... na bombkach. Znani sportowcy, dziennikarze, artyści i politycy z Pomorza malowali ozdoby choinkowe na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej. W sobotę w Galerii Bałtyckiej odbyła się jedenasta edycja akcji "Gwiazdy malują gwiazdy".

- Fundusze przeznaczymy na turnusy rehabilitacyjne dla naszych podopiecznych - mówiła Aleksandra Kalita z Fundacji Hospicyjnej. - Co roku przybywają różni nasi przyjaciele. Pomaganie jest piękne i daje dużo satysfakcji. Można bardzo z tego pomagania czerpać - dodała.

"NAJWAŻNIEJSZE SĄ DZIECI"

- Tak naprawdę najważniejsze są dzieci. Robienie czegoś takiego bezinteresownie, prosto z serca jest zwyczajnie dobre. Osobiście uważam, że pomagając w takich akcjach dużo więcej dostaje niż daje. Przez takie spotkania i akcje charytatywne odczuwam ogromną radość. To jest dobry czas na pomaganie - dodała Beata Szewczyk z Radia Gdańsk. 

- Pomoc jest ważna. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na życie w luksusie i spełnianie marzeń. Osobiście lubię pomagać i będę to robił, dopóki będę mógł - mówił Lukas Haraslin, piłkarz Lechii Gdańsk. 

- Taka akcja jest bardzo potrzebna. Jeśli to może pomóc chociaż jednej osobie, to warto to kontynuować - dodała polska działaczka opozycji w okresie PRL-u i posłanka obecnej kadencji Sejmu - Henryka Krzywonos-Strycharska.

LICYTACJA W NIEDZIELĘ

Bombki znanych Pomorzan będą licytowane na antenie Radia Gdańsk w najbliższy wtorek o godzinie 10.

dr/mkul


Zobacz Galerię