Wiadomości
Przeciwko spółce Novo Hermes Energy toczy się policyjne śledztwo o podejrzenie oszustwa (Fot. publicdomainpictures.net)

piątek,

06 grudnia 2019

14:45

Oszustwo przy podpisywaniu umów na dostawę energii w Elblągu? Inna spółka miała podszywać się pod Energę Obrót

Nawet kilkaset osób z Elbląga mogło zostać oszukanych przy podpisywaniu nowych umów na dostawę energii elektrycznej. Ponad 80 z nich zamierza wystąpić do sądu z pozwem zbiorowym przeciwko firmie, która podszywała się pod spółkę Energa Obrót.

Osoby te najprawdopodobniej zostały celowo wprowadzone w błąd przez przedstawicieli firmy Novo Energia. Podpisując umowy w miejscu swojego zamieszkania były przekonane, ze podpisują nową umowę z dotychczasowym dostarczycielem usługi - spółką Energa Obrót. Jak się później okazało, podpisały umowę z nową firmą. Ponadto akwizytorzy działający na rzecz firmy Novo Energa nie pozostawili swoim klientom kopii umów. Niezgodnie z prawem informowali także o konieczności podpisania tych umów. Poszkodowanych wspiera miejski rzecznik konsumentów w Elblągu Paweł Rodziewicz.

ŚLEDZTWO W TOKU

Jednocześnie przeciwko spółce Novo Hermes Energy toczy się policyjne śledztwo o podejrzenie oszustwa. Własne postępowanie prowadzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, oddział w Bydgoszczy. Postępowanie to zostało odwieszone. Spółka podejrzewana o oszustwa wydała komunikat, że z dniem 1 grudnia kończy swoją działalność, zaś jej klienci sami muszą zadbać o zawarcie nowych umów z producentami energii.

- Potrzebne jest to wykazanie nieważności umów zawartych ze spółką Novo – tłumaczy rzecznik.

Oszukanych przed sądem w pozwie zbiorowym reprezentować będzie kancelaria adwokata Cezariusza Olszewskiego.

Marek Nowosad/mar