Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

czwartek,

05 grudnia 2019

17:58

Biurokracja w gabinetach lekarskich, ograniczenie sprzedaży alkoholu w Gdyni i dziury w przepisach o handlu w niedzielę [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

W piątek o 8:30 Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie kardiolog prof. Grażyna Świątecka. W audycji postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy przez biurokrację w gabinetach lekarze nie mają czasu dla pacjentów? Zaprasza Beata Gwoździewicz. 


 

Po godzinie 9 w Samorządowym Piątku porozmawiamy o możliwym wprowadzeniu ograniczenia sprzedaży alkoholu w Gdyni. Komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych przesłała do władz miasta propozycje zmian. Dotyczą m.in.ograniczenia sprzedaży alkoholu w nocy oraz wprowadzenia tzw. stref wolnych. Gośćmi Joanny Stankiewicz będą Andrzej Bień, radny Samorządności Wojciecha Szczurka, Jarosław Kempa z Kocham Sopot oraz Kazimierz Koralewski z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku.Po 9:30 w audycji Ludzie i Pieniądze porozmawiamy między innymi o dziurawych przepisach dotyczących ograniczenia handlu w niedzielę, o pakiecie proinwestycyjnym dla przedsiębiorców. Zastanowimy się też, dlaczego połowa z nas od razu kupuje nowy sprzęt zaraz po pierwszej awarii dotychczasowego urządzenia. Będzie też o sprzedaży akcji Energi, do której wezwał PKN Orlen. Gośćmi Iwony Wysockiej będą Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Wojciech Kodłubański, szef komisji rewizyjnej Krajowej Izby Gospodarczej.Po 13:20 w audycji Gotuj się na weekend skupimy się na temacie: Mistrz vs uczeń w polskiej kuchni. Gośćmi Eweliny Potockiej będą Grzegorz Labuda i Radosław Gierałtowski.

 

_