Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

środa,

04 grudnia 2019

18:42

Dziedzictwo Kaszubów, reanimacja MEVO, bezpieczne bieganie i Białe Kołnierzyki [CZWARTEK W RADIU]

O 8:30 Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie nowy prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego - Jan Wyrowiński. Prowadzący audycję Jarosław Popek zapyta, jak bardzo w ciągu ostatnich lat zmieniło się Zrzeszenie, co jest aktualnie najważniejszym zadaniem i jak skutecznie utrzymać tożsamość Kaszubów. 


Kilka minut po 9 w Komentarzach Radia Gdańsk porozmawiamy o możliwej reaktywacji systemu Mevo i o tym, jak dyskutować o budżecie Gdańska w czasie podwyżek usług komunalnych. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Andrzej Ługin z Gdańskiej Strefy Prestiżu i Jędrzej Włodarczyk z Lepszego Gdańska.


Po 9:30 w audycji Ludzie i Pieniądze porozmawiamy między innymi o nowych, "szokujących" prognozach Saxo Banku na 2020 rok i o tym jak wyjść "z pułapki" średniego dochodu. Pojawił się bowiem raport, z którego wynika, że średnie unijne zarobki dogonimy za 50 lat. Gośćmi Iwony Wysockiej będą Michał Górski z Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza i Przemysław Kitowski z Mudita.


Po 11 w audycji Bądź zdrów Joanna Matuszewska zapyta o projekt rozporządzenia dotyczący kompleksowej opieki nad pacjentkami z rakiem piersi w Polsce i jakie udogodnienia dla pacjentów wprowadza. Gośćmi audycji będą Monika Nowaczyk, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku i dr Dariusz Kostrzewa, prezes szpitala Copernicus.


O 13:20 w audycji Bądź Aktywny Krzysiek Piekło sprawdzi "w sposób naukowy" swoją technikę biegania. Ocena mechaniki i techniki biegu jest istotnym elementem w minimalizowaniu ryzyka kontuzji i rehabilitacji urazów biegowych.


Po godzinie 17 Gośćmi Dnia będą dyrektor muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki i zawodowy bokser oraz właściciel Klubu bokserskiego "Ring 3City" Marcin Marczak. Porozmawiamy o Gali Białych Kołnierzyków, która odbędzie się 7 grudnia w Gdańsku. Audycję poprowadzi Andrzej Urbański.


O 18:30 w Kresowym Saloniku skupimy się na 152. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. W audycji Andrzej Urbański i Michał Rzepiak opowiedzą o mało znanych faktach z życia marszałka.

 

_