Wiadomości

poniedziałek,

02 grudnia 2019

18:05

Wsparcie rolników, Sobota dla Polski i historia kotki Roksi, która szuka domu [WTOREK W RADIU GDAŃSK]

Gościem Dnia Radia Gdańsk o 8:30 będzie Ryszard Zarudzki, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Janusz Wojciechowski, komisarz ds. rolnictwa Unii Europejskiej obiecuje wsparcie dla wszystkich rolników w UE z restrykcyjnymi planami dot. klimatu. Przyjęto także strategie dla rolnictwa do 2030 roku - jakie są cele i w jaki sposób zostaną zrealizowane? Między innymi o tym z wiceministrem rolnictwa będzie rozmawiał Jarosław Popek.


A w Komentarzach Radia Gdańsk po 9:00 gośćmi będą: Marek Formela z "Gazety Gdańskiej" i Artur Ceyrowski. Artur Kiełbasiński porozmawia z nimi o akcji Sobota dla Polski, promującej przedświąteczne kupowanie polskich produktów. Czy warto je kupować? A może patrzymy tylko na cenę?


Już po 9:30 audycja Iwony Wysockiej Ludzie i pieniądzeMarek Lewandowski, rzecznik "Solidarności" i Grzegorz Pellowski, trójmiejski piekarz porozmawiają o tym, by uważać w szale internetowych zakupów na wyłudzenia. Będzie również o szykujących się zmianach w zwolnieniach L4 oraz o tym, że frankowicze coraz częściej wygrywają w sądach.


Po 11:00 zapraszamy do wysłuchania cotygodniowej audycji o naszych czworonożnych przyjaciołach, czyli Psie porady w Radiu Gdańsk. Zapraszają Hanna Wilczyńska-Toczko i Agnieszka Kępka. 

 


O 11:35 Schroniskowe historie w Radiu Gdańsk. Nowego domu szuka kotka Roksi z gdańskiego "Promyka". Wojtek Luściński i wolontariuszka Anna Sadowska przedstawią państwu historię zwierzaka.


A we Wspomnieniach Stanu Wojennego o 12:20 kolejna opowieść o grudniu 1981 roku. Andrzej Urbański porozmawia z Markiem Czachorem.


W audycji Dobrze mieszkaj o 12:30 będziemy kupować działkę budowlaną, sprawdzimy gdzie tanio, gdzie jest drogo i na co zwracać uwagę. O to Iwona Wysocka zapyta ekspertów - Marzenę Kuczek i Mateusza Dettlaffa z Partnerów nieruchomości.

 

_