Wiadomości
Adam Korol, nowy dyrektor Biura Prezydenta Gdańska do spraw Sportu (Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki)

poniedziałek,

02 grudnia 2019

16:34

Kontrowersyjna nominacja na dyrektora Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu. Adam Korol zastąpił Andrzeja Trojanowskiego

Adam Korol został dyrektorem Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu. Jego poprzednik Andrzej Trojanowski odszedł na emeryturę po 15 latach pracy na tym stanowisku. Korol to były poseł PO i były minister sportu w rządzie Ewy Kopacz. Głośno o nim zrobiło się za sprawą tzw. taśm Naumanna w październiku br. 
Kontrowersyjne wypowiedzi byłego ministra sportu Adama Korola, byłego szefa PO na Pomorzu Sławomira Neumanna oraz lokalnych działaczy partii zostały utrwalone na jednej z tzw. taśm Neumanna. Ujawniła je TVP.

"BĘDZIE DUŻO DO DZIELENIA"

Słyszymy na nich m.in. jak Neumann naciskał na tczewskich działaczy Platformy, aby ci wybrali Korola na szefa tamtejszych struktur partii.

– Ja nie mam żadnych ambicji w Tczewie, ja jestem gdańszczaninem i jeżeli mam jakieś ambicje, to ewentualnie z Gdańskiem – mówił Adam Korol na nagraniach.

– Bo ja wiem, że Tczew nie zasłużył na Korola. Korol nie jest z Tczewa. Ja to wiem – kontynuował Sławomir Neumann.

– Musisz to zrozumieć, jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia, to wszystko – mówił Adam Korol. Na nagraniach słyszymy też, jak polityk pyta, czy chodzi o to, żeby "gdzieś tam na końcu ktoś został dyrektorem?". – Nie oszukujmy się – o to chodzi, czy nie – podkreślił Korol.

– No tak, chodzi o to, żeby mieć wpływ na miasto – odpowiedział lokalny działacz.

Po aferze w tczewskim kole PO pełniący obowiązki szefa Pomorskiej Federacji Sportu zdecydował się zdystansować od polityki.

PRACA U PODSTAW

Od kilku miesięcy Adam Korol wymieniany był jako główny kandydat do zastąpienia odchodzącego na emeryturę  Andrzeja Trojanowskiego na stanowisku dyrektora Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu. W rozmowie z Radiem Gdańsk zapowiedział "pracę u podstaw" - koncentrację na szkoleniu w gdańskich klubach.

- Oczywiście nie zapomnimy o naszych wizytówkach - piłkarzach Lechii, siatkarzach Trefla, piłkarzach ręcznych Wybrzeża, hokeistach Lotosu PKH, rugbystach Lechii i Biało-Zielonych Ladies. Mogę obiecać także organizację wydarzeń rangi europejskiej i zwiększenie o 30-40 proc. środków w konkursach grantowych. To będą naprawdę pokaźne pieniądze - zapewnił w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Adam Korol to mistrz olimpijski z Pekinu i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie. W swoim piątym olimpijskim starcie popłynął w finale igrzysk w Londynie w 2012 roku.
 
js/pOr/mach/mmt