Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

01 grudnia 2019

17:46

O cenach usług komunalnych, prawyborach i... grach. Komputerowych i nie tylko [PONIEDZIAŁEK W RADIU GDAŃSK]

Gościem Dnia Radia Gdańsk o 8:30 będzie Andrzej Skiba, gdański radny Prawa i Sprawiedliwości, z którym Jarosław Popek porozmawia między innymi o projekcie budżetu Miasta Gdańska i podwyżce opłat za wywóz śmieci.

Chwilę po 9:00 zapraszamy na Śniadanie polityków. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą: Kazimierz Smoliński z Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzata Chmiel z Koalicji Obywatelskiej, Magdalena Sroka z Porozumienia i Jolanta Banach z Lewicy. W programie zostanie poruszony temat prawyborów, czyli kto weźmie udział w wyścigu o prezydenturę. W audycji także o sprawie Mariana Banasia. Co zrobić w sprawie Najwyższej Izby Kontroli?

Już po 11:00 Zielarka w Radiu Gdańsk, czyli spotkanie Hanny Wilczyńskiej-Toczko z naturoterapeutką i fitoterapeutką Dorotą Grądzką.

Po 12:20 zapraszamy na Wspomnienia Stanu Wojennego. W rozmowie z Andrzejem Urbańskim tamten czas będzie wspominał Andrzej Michałowski, członek NSZZ "Solidarność" Ze świadkami wydarzeń z 1981 roku spotykamy się do 13 grudnia.

O 13:20 Ptasie Radio. Włodzimierz Raszkiewicz opowie między innymi o tym, kiedy trzeba czyścić budki lęgowe. Sprawdzimy także, co znajduje się w pierwszej budce zawieszonej przez ekipę Ptasiego Radia w Parku Uphagena.

Zapraszamy także do wysłuchania audycji Jaka zmiana. Gośćmi Alicji Samolewicz-Jeglickiej będą: Ewa Liegman, prezes Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz psycholog Kamila Bubrowiecka. Opowiedzą o Holistycznym Centrum Wsparcia Po Stracie "eMOCja". Co to za miejsce? Kto skorzysta z pomocy? O tym o 18:10.

A w Radiu z Klasą o 18:30 z młodzieżą z gdańskich liceów Daniel Wojciechowski porozmawia o grach. Komputerowych i nie tylko. W co gramy i dlaczego dajemy się ponieść? Co jest teraz modne i czy gry to tylko strata czasu? A może jednak mogą nas czegoś nauczyć? Poznamy pogląd młodych na ten temat.

pOr