Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

niedziela,

01 grudnia 2019

13:48

Pobiegli, by pomóc dzieciom z hospicjum. Piękna akcja fundacji TriMama "Piątka od serca"

Ponad pół tysiąca ludzi z wielkim sercem stanęło na starcie charytatywnego biegu fundacji TriMama "Piątka od serca" w Gdańsku. To druga edycja imprezy, której organizatorem jest Natalia Wodyńska-Stosik. Kobieta pokonała guza mózgu i teraz sama pomaga innym. W tym roku dochód z imprezy zasili konto Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

- Wygrałam kiedyś bardzo dużo. 7 lat temu opuściłam Centrum Onkologii w Warszawie, po usunięciu guza mózgu. Pomyślałam, że dostałam drugie życie i mam do spłacenia dług wdzięczności. Wtedy wpadłam na pomysł, żeby pomagać innym i podzielić się moją energią, której mam bardzo dużo. Myślę, że mi się udało. To już drugi bieg charytatywny, który zgromadził ponad pół tysiąca osób - obudziliśmy serca – mówi pomysłodawczyni akcji.

PIĘKNA INICJATYWA, FANTASTYCZNA KOBIETA

- Piękna inicjatywa. Można zrobić coś dla swojego zdrowia i przy okazji okazać serce innym. Trasa bardzo fajna i fajnie się biegło, ale nie wynik i miejsce się liczą, a właśnie cel charytatywny. Wielkie brawa dla organizatorki, jestem pełna podziwu. Dziś ma urodziny, więc życzymy jej stu lat w zdrowiu – mówili zawodnicy.

- Natalia to fantastyczna kobieta, która sama jest po doświadczeniu onkologicznym, ma trójkę dzieci i pomaga innym dzieciom będącym w potrzebie. Dzisiaj zgromadziła ponad 500 osób, które pobiegły i pomaszerowały, aby pomóc hospicjum - wspaniała inicjatywa. Natalia ma energię i "power" - za to jej dziękujemy. Sto lat, Natalia – mówił wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk.

Trasa biegu wiodła wzdłuż Opływu Motławy. Biegacze pokonali dystans 5 kilometrów, a miłośnicy Nordic Walking 4 kilometry. Patronat nad imprezą objęło Radio Gdańsk.

 
Grzegorz Armatowski/pOr

Zobacz Galerię