Wiadomości
Na Pomorzu zorganizowano zbiórkę w 100 sklepach (Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

niedziela,

01 grudnia 2019

11:28

23. Świąteczna Zbiórka Żywności. Do potrzebujących trafi aż... 21 ton produktów spożywczych

21 ton produktów spożywczych zebrał w piątek i sobotę Bank Żywności w Trójmieście. To w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności. Na Pomorzu zorganizowano ją w 100 sklepach w 14 miejscowościach.

Udział w zbiórce był bardzo prosty. Wystarczyło przy okazji wizyty w sklepie zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach.

RÓŻNE PRODUKTY

- Zbieramy produkty z długim terminem przydatności, jak mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze, które szczególnie ucieszą najmłodszych – mówi Julia Bystra z Banku Żywności.

- Lubię pomagać i dlatego wspieram każdą taką akcję. Dobro wraca, więc tym bardziej trzeba robić dobre uczynki. Przekazaliśmy mąkę i szynkę w konserwie, ryż, kaszę i słodycze – dodali darczyńcy.

"MAMY NADZIEJĘ, ŻE POLACY OTWORZĄ SWOJE SERCA"

23. Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Banki Żywności zainaugurowała para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że w każdym jest potrzeba czynienia dobra. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda apelowała o wsparcie akcji. - Mamy nadzieję, że wzorem lat poprzednich Polacy otworzą swoje serca na potrzeby tych, dla których los okazał się mniej łaskawy - mówiła.

53 TYSIĄCE WOLONTARIUSZY

23. Świąteczna Zbiórka Żywności odbyła się w ponad 3,3 tysiącach sklepów w 550 miejscowościach. Wzięło w niej udział ponad 53 tysiące wolontariuszy. Zebrane w trakcie akcji artykuły trafią między innymi do rodzin wielodzietnych, dzieci z domów dziecka, osób bezdomnych, samotnych, chorych i bezrobotnych.


Grzegorz Armatowski/pOr