Wiadomości
Rozpoczęły się prace związane z budową parkingu (Fot. Radio Gdańsk/Wojciech Stobba)

sobota,

30 listopada 2019

19:23

Budowa się rozpoczęła. Będzie więcej miejsc do parkowania koło dworca w Tczewie, na razie bezpłatnych

O ponad sto miejsc postojowych powiększy się parking na węźle transportowym w Tczewie. Rozpoczęła się budowa dwupoziomowego garażu, który ma ułatwić parkowanie w rejonie dworca.

Obecnie na parkingu, który powstał wraz z węzłem transportowym, są 252 miejsca. W praktyce parkuje na nim więcej aut, które mieszczą się poza wyznaczonymi miejscami. – Wielu mieszkańców dojeżdża na dworzec autem i potem przesiada się na pociąg, stąd jest tam tak tłoczno – tłumaczu Przemysław Boleski z Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie.

MA BYĆ GOTOWY W WAKACJE

Na dwóch poziomach nowego parkingu będzie około stu miejsc postojowych. Na jak długo wystarczą? – Trudno to określić. To newralgiczny punkt na mapie miasta. Brakuje tam miejsca. Samorząd musiał odkupić prywatną działkę, by zbudować dwupoziomowy garaż – komentuje Przemysław Boleski.

– Jeśli pogoda na to pozwoli, jeszcze w tym roku wykonawca zakończy prace ziemne i rozpocznie wylewki. Termin zakończenia inwestycji to sierpień 2020 roku – mówi dyrektor Zakładu Usług Komunalnych. – Dopóki ratusz nie wprowadzi opłat za parkowanie w mieście, ten parking będzie także bezpłatny – dodaje Przemysław Boleski.

Budowa parkingu wielopoziomowego będzie kosztować ponad 13 milionów złotych. Inwestycja ma unijne dofinansowanie.

Wojciech Stobba/mmt