Wiadomości
Do zamachu doszło w piątek na London Bridge (Fot. Twitter/Dan Walker)

sobota,

30 listopada 2019

12:33

O tej sprawie piszą media na całym świecie. Łukasz bohaterem Londynu, walczył z terrorystą... kłem narwala [FILM]

Polak był jedną z trzech osób, które powaliły i obezwładniły terrorystę na moście w Londynie. Dodatkowo nasz rodak miał użyć bardzo nietypowej broni - kła narwala. W piątkowych wydarzeniach życie straciły dwie osoby.
Jak donosi dziennikarz BBC Dan Walker, terrorysta był uzbrojony w nóż i kamizelkę z atrapą ładunków wybuchowych. Na nagraniu, które umieścił za pośrednictwem mediów społecznościowych widać, że napastnik został powalony przez przypadkowych przechodniów. Jeden z mężczyzn odpierał atak nożownika za pomocą gaśnicy, drugi miał w ręku... kieł narwala. Jak dodał angielski dziennikarz, wśród przechodniów był Polak.

"PRAWDZIWI BOHATEROWIE" 


"Ci kolesie są niesamowici. Terrorysta zabił już 2 osoby, inne ranił, a oni ścigają z kłem narwala i gaśnicą. Ma na sobie kamizelkę z ładunkami, jednak mężczyźni nie wiedzą, że nie jest prawdziwa. Niesamowite. Prawdziwi bohaterowie" - napisał na Twitterze dziennikarz BBC Dan Walker, zamieszczając nagranie z Mostu Londyńskiego.

 

These fellas are amazing. The terrorist has already killed 2 people, injured others and they chase him down with a whale tusk and a fire extinguisher. He’s wearing a suicide vest which they don’t know is fake.
Incredible. True heroes. #LondonBridgepic.twitter.com/0hduOInM9I

— Dan Walker (@mrdanwalker) November 30, 2019

 


Jak się okazało Polak, który wziął udział w powalaniu zamachowca, nazywa się Łukasz i jest szefem kuchni w jednej z londyńskich restauracji. Kieł narwala miał być elementem wystroju restauracji, w której pracuje.

Jak napisał na swoim Twitterze inny angielski dziennikarz Piers Morgan, wielu Anglików powinno się zastanowić zanim będzie narzekać, że wpuszcza się do ich kraju za dużo osób ze wschodniej Europy. 

"Facet z kłem narwala to Polak, szef kuchni o imieniu Łukasz. Warto zwrócić na to uwagę, zanim następnym razem ktoś powie: "Wpuszczamy do tego kraju zbyt wielu mieszkańców Europy Wschodniej" - czytamy na Twitterze Piersa Morgana. 

 

The guy with the whale tusk is a Polish chef named Luckasz.
Worth noting this for the next time someone says, ‘we’ve let too many Eastern Europeans into this country’. pic.twitter.com/obV0sGX5qm

— Piers Morgan (@piersmorgan) November 30, 2019

 

BYŁ WCZEŚNIEJ KARANY

Napastnikiem był 28-letni Usman Khan. Napastnik w piątek na London Bridge ranił śmiertelnie dwie osoby. Mężczyzna był już wcześniej skazany za przestępstwa związane z terroryzmem. Rok temu został warunkowo zwolniony z więzienia.

oprac. mkul