Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

czwartek,

28 listopada 2019

17:59

Rozmowa z wiceprezydentem Gdańska, kwestia emerytur stażowych i... jazz na żywo [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

O godzinie 8:30 zapraszamy na program Gość Dnia Radia Gdańsk. W naszym studiu zasiądzie wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak. Jarosław Popek zapyta go o to, dlaczego gdańszczanie będą musieli płacić więcej za śmieci, czy wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej i jak miasto może próbować oszczędzać.
W Samorządowym Piątku Radia Gdańsk, po godzinie 9:05 porozmawiamy o przyszłorocznym budżecie Gdyni. Jakie inwestycje planuje miasto, na czym chce oszczędzać. Zapytamy też radnych, dlaczego opłaty za śmieci segregowane wzrosną w Gdyni w 2020 roku aż o 140 proc. Gośćmi będą Marek Dudziński, radny klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz Jakub Ubych, radny klubu Samorządność Wojciecha Szczurka. Program poprowadzi Joanna Stankiewicz.

Związkowcy z Solidarności i OPZZ walczą o emerytury stażowe i o nich właśnie porozmawiamy w audycji Ludzie i Pieniądze. Będzie też mowa o dopłatach do samochodów działających na alternatywnym paliwie – zmiany w prawie weszły w życie w czwartek. Gośćmi Iwony Wysockiej będą Tomasz Limon, prezes Pracodawców Pomorza i Artur Kiełbasiński z Radia Gdańsk.

Jeszcze zanim na antenie pojawią się politycy, porozmawiamy o bezpieczeństwie ruchu w cyklu Podziel się drogą, pomóż ratować życie. Czas na trzecie, jesienne spotkanie w ramach naszej drogowej akcji. Tym razem na chwilę przesiądziemy się do "eLki" i z tej perspektywy popatrzymy na nasze drogi. O godzinie 8:15 gościem Sebastiana Kwiatkowskiego będzie instruktor nauki jazdy Artur Olszewski.

Po godzinie 19:05 zapraszamy przed radioodbiorniki na wysłuchanie koncertu Wojtczak & Piotrowicz - Plastic Poetry. Ten międzypokoleniowy duet pianisty i saksofonisty, wykona kompozycje ze swojego albumu, który jest zapisem improwizowanej sesji, która została zarejestrowana w listopadzie 2018 roku w Bielsku-Białej podczas trasy koncertowej duetu w południowej Polsce. Koncert poprowadzi Kamil Wicik.