Wiadomości
Do słuchania "Boskiego espresso” zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku około godz. 7:20 (Fot. Radio Gdańsk)

czwartek,

28 listopada 2019

12:45

"Boskie espresso" w Radiu Gdańsk. Zapraszamy na radiowe rekolekcje adwentowe

Krótkie, inspirujące i skłaniające do refleksji. Audycja "Boskie espresso" to nasza radiowa propozycja na czas adwentu. Z samego rana, o 7:20 wspólnie z ks. Łukaszem Grelewiczem i psycholog Katarzyną Nowicką będziemy czekać na was z pobudzającym niczym espresso cytatem z Biblii.

– To rekolekcje na pobudzenie. Mamy nadzieję, że poranny cytat z Pisma Świętego wzbudzi w nas konkretne emocje. Rozważanie Słowa Bożego jest odkrywaniem i nawet to, że "z czymś się nie zgadzam" może nas popchnąć do konkretnego działania – opowiada współprowadzący rekolekcje ks. Łukasz Grelewicz. 

To konkretne działanie proponujemy na koniec każdej audycji. To krótkie "adwentowe zadanie motywacyjne", które można wcielić w swoje życie. Wybrane cytaty z Pisma Świętego są tak dobrane, by każdy mógł się do nich odnieść.  

ZATRZYMAJ SIĘ W BIEGU 

- Rekolekcje to czas zatrzymania i przejrzenia samego siebie. Często nasze życie to bieg, który może nasz totalnie rozsypać – dodaje ks. Grelewicz. Zaznacza, że każdy z nas może w życiu zgubić to, co naprawdę wartościowe i dobre, bo przecież cały czas trzeba zrobić "coś". - Adwent to moment, kiedy mogę się zatrzymać i spojrzeć, czy nie pobiegłem za daleko, czy nie zostawiłem kogoś na uboczu - dodaje.

Psycholog Katarzyna Nowicka, współprowadząca rekolekcje, mówi, że warto znaleźć czas na refleksję, przemyślenia, przyjrzenie się sobie i swoim relacjom. - W tym wyjątkowym czasie warto się zastanowić, jakie zrobić kroki, by zacząć się rozwijać. Wiadomo, żyjemy w ciągłym biegu i mamy mało czasu. Te ekspresowe rekolekcje są na ten czas idealne. Możemy je słuchać przygotowując się rano do wyjścia z domu albo stojąc w korku – dodaje psycholog.

REKOLEKCJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

Radiowe rekolekcje adwentowe "Boskie espresso” na naszej antenie codziennie, od poniedziałku do piątku około godz. 7:20. 

2 grudnia


3 grudnia


4 grudnia


5 grudnia


6 grudnia


9 grudnia


10 grudnia


11 grudnia


12 grudnia


13 grudnia


16 grudnia


17 grudnia


18 grudnia


19 grudnia


20 grudnia


23 grudnia


24 grudnia


Alicja Samolewicz-Jeglicka/mkul