Wiadomości
Przed radioodbiorniki zapraszamy o godzinie 8:30 (Fot. Radio Gdańsk)

środa,

27 listopada 2019

17:41

Rocznica utworzenia Marynarki Wojennej i wybór prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego [CZWARTEK W RADIU]

O godzinie 8:30 zapraszamy na audycję Gość Dnia Radia Gdańsk. Z okazji 101. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej w naszym studiu Sylwester Pięta porozmawia z ekspertem portalu defence24.pl - Maksymilianem Durą.

Tematem Marynarki Wojennej zajmiemy się także w audycji Komentarze w Radiu Gdańsk. Po godzinie 9 w naszym studiu Sylwester Pięta porozmawia z komandorami rezerw: Mirosławem Ogrodniczukiem oraz Krzysztofem Kubiakiem.

Po godzinie 9:35 zapraszamy na program Ludzie i Pieniądze, w którym Iwona Wysocka porozmawia o gospodarce morskiej z publicystą Władysławem Jaszkowskim oraz Piotrem Stareńczykiem z Portalu Morskiego.

Wszystkich zainteresowanych tematami medycznymi po godzinie 11:00 zapraszamy na audycję Bądź Zdrów. Joanna Matuszewska porozmawia o chorobach pęcherza z doktorem Karolem Sasimem, ordynatorem oddziału urologii szpitala w Kościerzynie.

Po godzinie 17:10 zapraszamy na popołudniową odsłonę audycji Gość Dnia Radia Gdańsk, którą poprowadzi Tatiana Slowi. Porozmawiamy z Janem Wyrowińskim i Eugeniuszem Pryczkowskim, na razie jedynymi kandydatami na stanowisko prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Wybory nowego zarządu - do czołowej kaszubskiej organizacji, liczącej około 6,5 tysiąca członków - odbędą się w najbliższą sobotę.

Miłośnicy ziem wschodnich II Rzeczypospolitej po 18.30 będą mogli usłyszeć w Kresowym Saloniku Radia Gdańsk o narodzinach w 1918 roku Marynarki Polskiej, m.in. o  sławnej Flotylli Pińskiej, a także poznać piękną i jednocześnie tragiczną historię naszego transatlantyku m/s Piłsudski i jego kapitana Mamerta Stankiewicza. Nie zabraknie również kalendarium historycznego i aktualności z Wileńszczyzny. Na kresowe opowieści zapraszają Michał Rzepiak i Andrzej Urbański.

_