Wiadomości
Na gdańskim Chełmie wytyczono specjalne strefy parkowania dla mieszkańców (Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

wtorek,

26 listopada 2019

16:40

Duże zmiany w parkowaniu na gdańskim Chełmie. Części kierowców to się nie podoba [POSŁUCHAJ]

Część parkingów na gdańskim Chełmie wyznaczona jedynie dla mieszkańców. W spółdzielni mieszkaniowej można kupić specjalny identyfikator, pozwalający na parkowanie w ograniczonej strefie. Jednorazowy koszt to 10 złotych.

Nie wszyscy mieszkańcy dzielnicy są zadowoleni z takich rozwiązań.

- Nie podoba mi się to. W pobliżu są sklepy, lokale usługowe i teoretycznie nie mogę tu parkować. Powinni wydzielić więcej miejsc ogólnodostępnych. Człowiek przyjedzie na chwilę, pójdzie do sklepu, a po powrocie ma za wycieraczką mandat od straży miejskiej. Takie rozwiązanie niczego nie zmieni, bo i tak mało jest miejsc parkingowych – mówią kierowcy.

RÓŻNE WSPÓLNOTY

Jak mówi wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej "Chełm" - Marek Majchrzak, w wydawaniu identyfikatorów są pewne zasady. - Są wspólnoty, gdzie przypada jeden identyfikator na mieszkanie, są wspólnoty, które mają jeden identyfikator na mieszkanie i jeden na gościa, a są też wspólnoty, które zadecydowały, że mogą wydawać identyfikatorów bez ograniczeń. Jeśli ktoś ma dwa samochody, a jeden identyfikator, to musi szukać miejsca gdzie indziej – mówi wiceprezes Majchrzak.

CIĄGLE ZAJĘTE

Mieszkańcy mówią jednak, że parkingi poza terenem spółdzielni są ciągle zajęte.

POSŁUCHAJ MATERIAŁU:

Grzegorz Armatowski/mkul