Wiadomości
Zapraszamy przed radioodbiorniki (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

czwartek,

21 listopada 2019

18:53

Rozmowa z nową kurator oświaty na Pomorzu, wyższe opłaty za śmieci i wyższe ceny za bilety [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

Gościem Dnia Radia Gdańsk o godzinie 8:30 będzie Małgorzata Bielang, niedawno mianowana na pomorską kurator oświaty. Beata Gwoździewicz porozmawia z nią o wyzwaniach, przed którymi stoi edukacja w naszym regionie, ale nie tylko.

Po godzinie 9:05 zapraszamy na Samorządowy Piątek w Radiu Gdańsk. Wśród tematów, które poruszymy z naszymi gośćmi, znajdzie się m.in. podwyżka za wywóz śmieci w Gdańsku. Zahaczymy także o przyszłoroczny budżet Gdańska i dopytamy o planowaną podwyżkę cen biletów. W naszym studiu obecni będą gdańscy radni: Andrzej Skiba (PiS) i Cezary Śpiewak-Dowbór (KO). Rozmowę z nimi poprowadzi Joanna Stankiewicz.

Przyszłoroczne wyzwania dla pracodawców i pojawiające się pomysły na ominięcie płacy minimalnej - to będą główne tematy programu Ludzie i Pieniądze. Gośćmi Iwony Wysockiej będą publicysta Jacek Rybicki i Jerzy Czuczman, prezes Zarządu Polskie Forum Technologii Morskich. W audycji porozmawiamy także o prognozach Bloomberga, które mówią, że kryzysowe tsunami nie zniszczy polskiej gospodarki.

 

rg

_