Wiadomości
To już była siódma w tym roku akcja transportu medycznego organu, przeznaczonego do przeszczepu, którą wykonała załoga z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach (Fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)

czwartek,

21 listopada 2019

18:40

Stawką było ludzkie życie. Lotnicy z Gdyni znowu to zrobili!

W nieco ponad trzy godziny z Gdyni do Poznania i z powrotem. Tę trasę w takim czasie pokonała załoga z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach. Stawką było ludzkie życie.

To już była siódma w tym roku akcja transportu medycznego organu, przeznaczonego do przeszczepu, którą wykonała załoga z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

NIECO PONAD TRZY GODZINY

- Zgodnie z przyjętymi procedurami, do zadania wytypowano załogę samolotu transportowo-desantowego M28B, z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, z Gdyni-Babich Dołów. Start samolotu z macierzystego lotniska, wraz z personelem medycznym, nastąpił o godzinie 7:04. Załogą Bryzy dowodził kmdr pil. Andrzej Szczotka, dowódca 43. Bazy Lotnictwa Morskiego – informują lotnicy morscy z Gdyni.

Lot do Poznania trwał godzinę. Po upływie nieco ponad godziny maszyna udała się w drogę powrotną do Gdyni, a na macierzystym lotnisku zameldowała się o godzinie 10:15. Tu czekał już personel medyczny, który udał się z Oksywia wprost do gdańskiej kliniki, gdzie na organ oczekiwał biorca.

oprac. mim