Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

sobota,

09 listopada 2019

19:24

Obchody Święta Niepodległości w Trójmieście. Sprawdź, które ulice będą zamknięte [INFORMACJE DLA KIEROWCÓW]

W weekend podróżujący po Trójmieście spodziewać się mogą utrudnień w ruchu związanych z obchodami Święta Niepodległości. W niedzielę w Gdyni odbędzie się Capstrzyk Niepodległości, w poniedziałek w Gdańsku i Gdyni przejdą Parady Niepodległości, a w Sopocie tego dnia odbędzie się przejazd zabytkowych pojazdów.


GDAŃSK

Gdański urząd miejski poinformował, że w związku z obchodami Święta Niepodległości w poniedziałek 11 listopada w godz. 8.00 – 13.00 odbędzie się XVII Parada Niepodległości, która przejdzie ulicami: Stolarską, Igielnicką, Podwale Staromiejskie, Grodzką, Lawendową, Podmłyńską, Wielkie Młyny, Rajską, Jana Heweliusza, Korzenną, Kowalską, Targ Drzewny (rondo wokół pomnika Jana III Sobieskiego), Targ Węglowy, Długą, Długi Targ.

Także w poniedziałek w godzinach od 8.45 do 10.15 odbędzie się Siedlecka Parada Niepodległości. Wyruszy ona z ul. Starodworskiej, skąd przejdzie ścieżką rowerową i chodnikiem wzdłuż ulic: Kartuskiej, Nowe Ogrody, Hucisko, Targ Drzewny do pomnika Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym i dołączy do Parady Niepodległości.

Jak poinformował urząd, w związku z planowanymi wydarzeniami w poniedziałek należy spodziewać się utrudnień w ruchu, polegających na czasowym wyłączaniu z ruchu wymienionych ulic oraz ograniczeniu ich przepustowości. Dodatkowo nie będzie także kursował autobus linii 100. Ponadto w Gdańsku od godz. 19.00 do poniedziałku do godz. 13.00 wyłączony z ruchu zostanie Targ Węglowy.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni podaje ponadto, że aż do poniedziałku w godz. 21.00 - 6.00 z powodu prac serwisowych ruch na obu pasach Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku zostanie zawężony do jednego. Dodatkowo w niedzielę od godz. 23.00 przez około jedną godzinę ruch w rurze T2 tunelu, prowadzącej w kierunku Stogów będzie całkowicie zamknięty. GZDiZ zaproponował objazdy ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląską.

GDYNIA

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podał, że w niedzielę w związku z uroczystym przejściem Capstrzyku Niepodległości zostanie wstrzymany ruch na ulicach: al. Marszałka J. Piłsudskiego - od skrzyżowania z ul. Legionów do skrzyżowania z ul. Świętojańską - w godz. 16.30 – 17.45, Bema - od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowania z al. Piłsudskiego - w godz. 17.15 – 17.45, Świętojańskiej - od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania ze Skwerem Kościuszki - w godz. 17.15 – 18.00, Skwerze Kościuszki - od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowania ul. Waszyngtona - w godz. 17.45 – 18.45.

W poniedziałek ulicami Gdyni przejdzie Parada Niepodległości. W związku z tym wydarzeniem zostanie wstrzymany ruch na następujących ulicach: Starowiejskiej - w godz. 10.00 – 12.30 (odcinek od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z ul. 3 Maja - prawa strona jezdni objęta będzie zakazem zatrzymywania), Dworcowej – w godz. 11.15 – 12.30, Podjazd i 10 Lutego - w godz. 11.45 – 13:00 (miejsca postojowe na odcinku pomiędzy ulicami Władysława IV i Świętojańską będą wyłączone z użytkowania), Skwerze Kościuszki, Borchardta, Waszyngtona – w godz. 11.45 – 14.00 (odcinek od Skweru Kościuszki do ul. Hryniewickiego). Jak zaznaczył zarząd ruchu, na poszczególnych odcinkach ulic będzie przywracany jak tylko uczestnicy parady bezpiecznie opuszczą te ulice. Także w poniedziałek od rana zamknięty będzie parking przy ul. Zawiszy Czarnego.

SOPOT

Sopocki Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie poinformował, że w poniedziałek od godziny 11.00 do godziny 13.00 odbędzie festyn pn. ”Strażackie obchody Święta Niepodległości 2019”. Przejazd zabytkowych pojazdów z siedziby Komendy Miejskiej PSP przy ul. Armii Krajowej 105 do placu Przyjaciół Sopotu planowany jest ulicami: Armii Krajowej, Sikorskiego, Podjazd, Plac Konstytucji 3 Maja (wjazd na wysokości placówki Banku Millennium), ul. Bohaterów Monte Cassino do Placu Przyjaciół Sopotu. W związku z przejazdem mogą wystąpić chwilowe wstrzymania ruchu na tych ulicach.

Dodatkowo w poniedziałek w godzinach 18.45 – 20.00 wyłączona z ruchu będzie ul. Kościuszki, na odcinku od ul. Chopina do ul. Władysława IV.

 

PAP/dr