Wiadomości
Jednemu z mężczyzn grozi 10 lat więzienia (Fot. Morski Oddział Straży Granicznej)

piątek,

08 listopada 2019

11:30

Straż graniczna w Elblągu przechwyciła narkotyki i nielegalny tytoń. Łącznie warte są niemal 180 tysięcy

Narkotyki i nielegalny tytoń przechwyciła w Elblągu straż graniczna. Zatrzymała 36-latka, który trafił do aresztu. Kilka dni później w samochodzie i garażu innego elblążanina strażnicy znaleźli ponad 150 kilogramów krajanki tytoniowej.
Na jednej z ulic miasta funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód. Znaleźli w nim susz roślinny, biały proszek oraz kilkadziesiąt sztuk tabletek zawierających kodeinę. Potem w piwnicy i mieszkaniu 36-letniego mieszkańca Elbląga natrafiono na kolejne narkotyki i wagi elektroniczne.

GROZI MU 10 LAT WIĘZIENIA

-"W sumie zabezpieczono ponad półtora kilograma amfetaminy, około kilograma marihuany, kilka gramów haszyszu i prawie półtora tysiąca tabletek z kodeiną. Wartość towaru to 78 tysięcy złotych - poinformował komandor podporucznik Andrzej Juźwiak z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. 36-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

KOLEJNE ZATRZYMANIE

Kilka dni później elbląscy funkcjonariusze zatrzymali 48-latka, który miał ponad 150 kilogramów nielegalnego tytoniu. Towar wart jest ponad sto tysięcy złotych. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

Grzegorz Armatowski/mar