Wiadomości
Zapraszamy od 8:30 (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

czwartek,

07 listopada 2019

16:11

O Instytucie Dziedzictwa Solidarności i o pomyśle stworzenia polskiej Doliny Krzemowej w Poznaniu [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

Gościem Dnia Radia Gdańsk o godz. 8:30 będzie Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność". Artur Kiełbasiński porozmawia ze swoim gościem między innymi o Instytucie Dziedzictwa Solidarności. We wtorek po raz pierwszy zebrała się rada instytutu - 21 osób, tyle, ile w 1980 roku wynosiła liczba postulatów sierpniowych.

Chwilę po wiadomościach o godz. 9 zapraszamy na audycję Samorządowy Piątek, w której zostanie poruszony temat porażki systemu MEVO. Co trzeba zrobić, żeby znów działał sprawnie? O tym Joanna Stankiewicz porozmawia ze swoimi gośćmi: Tomaszem Larczyńskim ze Stowarzyszenia Lepszy Gdańsk, Dawidem Krupejem, radnym Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska oraz Jakubem Ubychem, radnym Samorządności Wojciecha Szczurka z Gdyni.

Po godz. 9:30 rozpocznie się audycja Ludzie i pieniądze, którą poprowadzi Iwona Wysocka. Jej gośćmi będą Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej. Porozmawiają o pomyśle stworzenia w Poznaniu polskiej Doliny Krzemowej i o przyszłych efektach umowy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Polskim Forum Technologii Morskich.

Chwilę po godz. 11 zapraszamy do wysłuchania polsko-angielskiej audycji Good morning Gdańsk. Prowadzą ją Ewelina Potocka i Chris Farman.

Ewelina Potocka poprowadzi również audycję Gotuj się na weekend, a w niej o zupach i polewkach rozgrzewających, idealnych na jesień. Gościem będzie Arkadiusz Onasch z restauracji Winne Grono. Zapraszamy po 13:00.

Jak co piątek, po wiadomościach o godz. 22, coś dla miłośników literatury. Iwona Borawska porozmawia w audycji Wspólne czytanie z Radiem Gdańsk z tłumaczką Zofią Szachnowską-Olesiejuk. Tematem będą książki "Księga Arona” Jima Sheparda – historia chłopca z warszawskiego getta, który zaprzyjaźnił się z doktorem Januszem Korczakiem - oraz "B jak Bejrut" autorstwa Iman Humaydan Younes, czyli opowieść o czterech kobietach w ogarniętym wojną domową Libanie. 

RG