Wiadomości
Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze gdańskiego oddziału CBA (fot. cba.gov.pl)

czwartek,

07 listopada 2019

15:03

Były policjant zatrzymany przez CBA z zarzutem płatnej protekcji. Grozi mu osiem lat więzienia

Jest zarzut dla byłego policjanta z Gdańska, którego zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zbigniew Z., będzie odpowiadał za płatną protekcję. Mężczyzna został zatrzymany na Morenie, chwilę potem jak przyjął 50 tysięcy złotych.

- Powołując się na wpływy w Komendzie Głównej Policji, podjął się załatwienia sprawy na rzecz Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej Morena w związku z prowadzonymi z jej zawiadomień w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku postępowaniami przygotowawczymi, w zamian za korzyść majątkową. Była to kwota 100 000 złotych, z której  część – 50 000 złotych - przyjął 5 listopada. Bezpośrednio po jej przyjęciu został zatrzymany. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Złożył w tej sprawie wyjaśnienia – mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 

Mężczyźnie grozi osiem lat więzienia. Jeszcze dziś do sądu trafi wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd rozpatrzy go w piątek.

Zbigniew Z. do 2007 roku pracował w wydziale kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Śledczy twierdzą, że przez lata współpracował z przestępcami i był zamieszkany w sprawę zabójstwa "Zachara". 

 

Grzegorz Armatowski